Z aparatem wśród panter śnieżnych [ZOBACZ]

, dwie | Utworzono: 2018-10-19 09:32 | Zmodyfikowano: 2018-10-19 09:35
Z aparatem wśród panter śnieżnych [ZOBACZ] - (fot. Andrzej Owczarek)
(fot. Andrzej Owczarek)

Pantery śnieżne i mgliste są zwierzętami, których wymagania niełatwo spełnić, zwłaszcza w ogrodach zoologicznych. Śnieżne są osobnikami, które nie przepadają za upałami, żyją w rejonie Himalajów. Zupełnie inne wymagania mają z kolei pantery mgliste. Przez klimat do którego są przystosowane, trudno stworzyć im warunki jak w domu, bo naturalnie zamieszkują one głównie nizinne lasy tropikalne.

Dodatkową kwestią jest przestrzeń, której potrzebują jako duże zwierzęta. Długość z ogonem mniejszych – panter mglistych dochodzi do dwóch metrów, a waga sięga nawet 23 kilogramów, z kolei w przypadku panter śnieżnych we wrocławskim zoo mamy styczność z osobnikami, których waga dochodzi nawet do 55 kilogramów.

Przechadzka po Terytorium Panter to nie tylko okazja do zobaczenia tych niezwykłych zwierząt, ale przede wszystkim poznania ich naturalnego środowiska oraz jego aspektów geograficznych. Możemy zobaczyć Chatę Tybetańską, która typowa jest dla rejonów Himalajów, a w środku znajduje się sporo elementów związanych z religią buddyjską, czy inspirowaną domami z Indonezji - Chatę Południowoazjatycką.

Całość wybiegu zdobią charakterystyczne dla tego rejonu świata rzeźby oraz totemy. Opiekunowie mówią wprost, że budując wybieg zrobiono wszystko, by zwierzęta czuły się jak u siebie. Inwestycje sfinansowano ze środków RPO.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.