TOP5 dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku [GŁOSOWANIE]

Filip Marczyński, Barbara Szeligowska, Karolina Kurczab, Andrzej Andrzejewski, Krzysztof Majewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2018-10-27 11:30 | Zmodyfikowano: 2018-10-27 11:30
A|A|A

Głosowanie potrwa do soboty, 31 października do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.

Ten plebiscyt już się zakończył
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach
  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

  Głosów: 27

  Średnia ocena: 4

 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Legnicy
  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Legnicy

  Głosów: 48

  Średnia ocena: 3.8

 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wałbrzychu
  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wałbrzychu

  Głosów: 34

  Średnia ocena: 3.8

 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaworze
  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaworze

  Głosów: 24

  Średnia ocena: 3.8

 • Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu
  Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu

  Głosów: 20

  Średnia ocena: 3.6

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach działa od 5 lat. Od początku cieszył się sporym zainteresowaniem, choć niestety, kłopoty z dotarciem z okolicznych wsi do Starych Bogaczowic z czasem trochę ograniczyły frekwencję. Studentki i studenci mają do dyspozycji nowoczesny ośrodek społeczno -kulturalny, dumnie prezentujący się w samym centrum miejscowości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wałbrzychu

 Wałbrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku formalnie działa od 2011 roku. Obecnie liczy około 70ciu studentów, ale ta liczba każdego roku się zmienia. Uniwersytet działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu i to właśnie wykładowcy tej uczelni, w ramach swojej pracy przygotowują wykłady. Tematyka jest urozmaicona i ma dotykać sfery emocjonalnej, kultury, pasji i wszystkiego co tylko interesuje studentów. W planie znajdziemy także zajęcia prowadzone przez studentów PWSZ, którzy chętnie prezentują swoją wiedzę starszym kolegom i koleżankom. W tym uniwerku trzeba mieć co najmniej 55 lat, a górna granica jest nieskończona.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaworze 

Z aluminiowej puszki w mgnieniu oka potrafią wyczarować... różę. Pieką chleby, uczą się języków obcych. Stworzyli własny hymn, czyli piszą, aranżują i nagrywają piosenki - zaraz się Państwo o tym przekonacie.Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaworze często mają wręcz krańcowo różne zdania nawet na sprawy, ale właśnie ta odmienność - jak sami twierdzą - jest największym magnesem. Silnym magnesem, bo początku uczelni były mocno pokręcone: najpierw placówka działała jako zamiejscowe filia różnych legnickich wyższych szkół. Ostatecznie seniorzy dopracowali się własnego szyldu i spotkać ich można w ośrodku Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Legnicy 

Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy działa od prawie dziesięciu lat. A studenci nie chcą odejść. Niektórzy studiują już ponad 8 lat i nie dlatego, że czegoś nie zaliczyli. Z tytułami magistra wciąż uczęszczają co roku na zajęcia, żeby po prostu się uczyć, by wyjść z domu. Dostają papierowe indeksy, choć tak naprawdę nie otrzymują ocen. Wracają do domu z zadaniami do odrobienia i większość z nich tak jak za młodu, tak i dziś odrabia je na ostatnią chwilę, bo jak twierdzą pewne rzeczy się nie zmieniają, no może oprócz podejścia – bo dziś świadomie, uczą się sami dla siebie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu 

Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu, działający przy Uniwersytecie Wrocławskim, utworzony został w 1976 r. Jest jedną z najstarszych tego typu placówek w kraju. Udział w zajęciach bierze ponad 700 osób. Na jedno miejsce przypada 5 chętnych. Plan zajęć jest potężny. Pierwsze wykłady zaczynają się o 8 rano, trwają do 20.00. Na większości brakuje miejsce. Seniorzy uczą się zdrowego życia, komunikacji międzyludzkiej, języków obcych, obsługi komputera i wielu, wielu innych rzeczy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama