Bezpartyjni Samorządowcy jak panna na wydaniu

, GN | Utworzono: 2018-10-22 17:34 | Zmodyfikowano: 2018-10-22 17:36
A|A|A

Fot. Konrad Dąbkiewicz

Mimo, że wciąż nie mamy oficjalnych wyników wyborów do sejmiku dolnośląskiego już rozpoczęły się rozmowy o koalicji. Z naszych informacji wynika, że układ sił może wyglądać następująco: PiS 14 mandatów, Koalicja Obywatelska 12, Bezpartyjni Samorządowcy 7 mandatów, dwa mandaty trafią do komitetu Rafała Dutkiewicza, jeden do PSL. Przypomnijmy, że do rządzenia potrzebnych jest 19 mandatów. 

Prawo do tworzenia koalicji ma więc pierwsze PiS i naturalnym - i wydaje się, że jedynym możliwym - koalicjantem są Bezpartyjni Samorządowcy.

Robert Raczyński, wybrany ponownie na prezydenta Lubina lider Bezpartyjnych Samorządowców nie wyklucza takiego scenariusza. Tłumaczy w rozmowie z Radiem Wrocław, że  będzie rozmawiał z każdym, kto będzie chciał realizować program Bezpartyjnych dla Dolnego Śląska. Drugi warunek - nie podlegający negocjacjom - to pozostawienie Cezarego Przybylskiego na stanowisku marszałka województwa:

Co na to Prawo i Sprawiedliwość? Marcin Krzyżanowski, bliski współpracownik Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, wybrany na radnego do sejmiku, nie chce mówić o negocjacjach póki nie poznamy oficjalnych wyników, ale jednocześnie dodaje:

Posłuchaj całej rozmowy z Robertem Raczyńskim:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kali
2018-10-23 11:45:05
z adresu IP: (185.161.xxx.xxx)
Ocena: 5
a mówiła oni tacy bezpartyjni jak świnia rybą. Nie dość że mieli planktonowe poparcie to jeszcze teraz swatają się z piS . jUŻ NIE WIEM JAK TO NAZWAĆ, BEZPARTYJNE SPRZEDAJNE KŁAMCZUCHY.
~tutejszy
2018-10-23 11:43:10
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 4
POPIS jest jeden tylko facjat ma kilka więc czy bedzie to taka lub śmaka koalicja to wynik też jeden wiecej na ukraińców muslimów zydów i wszystko z waszych kieszeni i waszym kosztem
~toms
2018-10-23 10:53:00
z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
Ocena: 2
Takie mam zasady. Jeśli ci się nie podobają, mam też inne (Those are my principles. If you don’t like them I have others). - Groucho Marx. I tak to niestety działa.
~SKANDAL!!!
2018-10-23 09:56:26
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 2
skandal!!!!!!!!!, kłamczuchy!!!! nigdy nie mówili o wejściu w koalicje z PIS a wręcz zaprzeczali!!!! Jeśli wejdziecie w koalicje z PIS to jest wasz koniec!!!!
~Sbt
2018-10-23 09:39:24
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 7
Partia Bezpartyjnych coraz śmielej sobie poczynia na Dolnym Śląsku i w Polsce. Tylko wyborców szkóda.
~koszmar
2018-10-23 09:19:04
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli w marszałkowskim nic się nie zmieni. Przybylski marszałkiem za Michalaka Wild, za PSL PiS i dalej się kręci. SKANDAL LUDZIE się nabrali na hasło bezpartyjny.
~Mika
2018-10-23 08:43:22
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 5
BS...wstydźcie się, Pisiory wszystko obiecają,aby dorwać się do władzy. Dolny Śląsk sPiSiał, tylko patrzeć jak będą zawłaszczać nasz region i pomniki stawiać. Kto by pomyślał, że wpadniemy w łapy zdrajców,którzy łamią konstytucję ,najwyższy akt prawny RP... Opamiętajcie się, bo wielu wyborców Wam tego nie zapomni
~KOALICJE
2018-10-23 07:32:50
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pis wygrało wybory, ale ogólne wrazenie jest takie, że przegrało. Metafora o meczu sportowym, obrazująca ten stan poniżej w tekście komentarza. Zmazać to wrazenie mogą tylko rządy koalicyjne Pis z innymi w co najmniej ośmiu województwach. Nie tylko tam gdzie Pis wygrało. Skończyła się zabawa! Teraz zaczyna się prawdziwa polityka. Polityka to nie wodzenie wyborców w wyborach, ale twarde rozmowy. To jest dokładnie to samo co w meczu sportowym. Nie liczy się styl (słupki %), ale wynik (władza). Należy robić koalicję, z PSL, SLD, Kukizem i Bezpartyjnymi. Przykładowe rozmowy z PSL: Jarek do Marka, bo Władek jest zacietrzewiony i jest z miasta, ale też mu rura zmięknie jak doły pójdą za Markiem. ---"Słuchaj Marek. Wiesz jak jest. Taka jest polityka. Proponujemy wam deal. Dzielimy się z wami władzą w sejmikach, a w zamian obiecujemy wiadomo co i to, że nie będzie żadnych prowokacji. Wiecie, musicie się pilnować, bo jak wam znów burek wyleci z budy, to będziemy musieli go zhyclowac. Taki mamy styl i juz się nie zmienimy. Ale obiecujemy żadnych haków itp. i prowokacji, więc albo wchodzicie i macie spokój, albo szukajcie gdzie indziej". Oczywiście rozmowy z innymi inaczej. Poza tym kto powiedział, że Pis nie może rządzić tam gdzie przegrało w koalicji z innymi? Tylko oni mogą rządzić tam gdzie Pis wygrało bedąc przegranymi? Przecież to niedorzeczność i indolencja umysłowa. Zatem do polityki Panie i Panowie. Bez sztywniachy, bo na starcie przegracie. Adaś Hofman powiedział wczoraj u Pośpieszalskiego mąrdą rzecz (zresztą cały program był ciekawy - przed wyborami trzeba było takie puszczac) - OGÓLNE WRAŻENIE JEST TAKIE ŻE PRZEGRALIŚMY W POLSCE. JEŚLI BĘDZIE TAK SAMO DO EUROPARLAMENTU TO NA JESIENI 2019 BEDZIE NIECIEKAWIE. A co może zmazać wrażenie przegranej? W Polsce mamy 16 sejmików wojewódzkich. Jeśli Pis będzie rządzić przynajmniej w 8 wrażenie przegranej zniknie. Innego wyjścia nie ma! Zatem podkulić ogony i do rozmów. Na szczeblu centralnym i później lokalnym. Głównie z PSL. Jako wyborca się tego domagam. I rozmawiać nie tylko tam gdzie Pis wygrało, ale tam gdzie przegrało i może ograć KO. PSL był w koalicji, ale tylko z PO. Z Nowoczesną nie był i to może być punkt zaczepienia.
~Edie
2018-10-22 23:39:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
To było wiadome.
~Piotr
2018-10-22 23:25:52
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nawet jak się dogadają to prędzej czy później PiS ich oszuka i przejmie ich, kupcząc po kryjomu. Tylko naiwny nie zna ich zagrywek
~Pik
2018-10-22 23:19:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie każdy jest w stanie się zeszmacić, ale niektórzy dla rozgłosu i zaistnienia choćby na chwilę się sprzedadzą. Przykładem jest cały Kukiz.. Kto jeszcze czas pokaże
~Zdradzony
2018-10-22 23:10:57
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kolaboracja z partią? Czy mogę cofnąć swój głos na Was?
~Grzegorz
2018-10-22 23:06:18
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ludzie, tu są samorządy. Tu naprawdę nie chodzi o to, żeby Kaczyński albo Tusk. Głosowaliście na Bezpartyjnych, bo podobał Wam się ich program?
~anka
2018-10-22 22:25:18
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dlatego nie głosowałam na takie farbowane lisy- bezpartyjni, ale wiadomo, ze z kimś musza stworzyć koalicję.. Ta bezpartyjność była ściemą, nie pokazywali sympatii politycznych, kłamali, ze są apolityczni. A ludzie się nabrali, tyle, ze ostatni raz . Jedna kadencja i po was , pisowcy
~grzegorz
2018-10-22 21:51:51
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
takie przystawki to metodą, przekupstwa, kłamstwa i prowokacji pissuarowa dintojra to schrupie na podwieczorek ! hahahahahahahahaahahahahaa
~Fan Pawła Zarzecznego
2018-10-22 21:13:24
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Do tych co piszą,że są oburzeni postawą Bezpartyjnych Samorządowców dlaczego odmawiacie prawa do koalicji (różnie może być) Pis-Bezpartyjni Samorządowcy dlaczego nie ma prawa powstać taka koalicja o co tu chodzi czy po-nowoczesna i dutkiewicz mają oni wyłącznie prawo do decydowania jaka koalicja powstanie na Dolnym Śląsku ?. Oczywiście jakby Bezpartyjni mieli zawrzeć koalicje z po-nowoczesną to byście pieli zachwytu ale jak Pis może dogadać się z Bezpartyjnymi to już NIE a ja się pytam dlaczego ?.
~Karkonosz
2018-10-22 20:29:49
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -3
Stawiam, że PiS dogada się z Bezpartyjnymi Samorządowcami dla dobra Dolnego Śląska. Trzymam kciuki.
~Piter
2018-10-22 20:29:20
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 6
No to będzie jak jest teraz z drobnymi modyfikacjami. Ci co teraz są w Zarządzie Województwa nie są przecież z PO.
~czytelnik
2018-10-22 20:09:05
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
Oby P.Wild nie odpowiadał tak jak kiedyś za infrastrukturę i drogi.
~Nina
2018-10-22 19:15:39
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 5
No i pięknie. Pogonić rudego Zawade i jego smieszne kolezanki i kolegow. Pakujcie leszcze manatki i do biedronki na kase albo smarzyc ryby. Buhaahaaa Śmiejemy się wam w twarz.
~Fidelis
2018-10-22 18:57:35
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: 5
I b. dobrze; PO i Dutkiewicza czyli t.zw. dolnośląską kastę jak najdalej trzymać od władzy.....
~ziutek2225
2018-10-22 18:47:14
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jeżeli to zrobią to koniec z samorządem i mojego głosu żaden samorządowiec więcej nie otrzyma!!! To jest po prostu chamstwo .
~Telek
2018-10-22 18:31:10
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 5
Co ??? Wy oszuści trzeba było się pochwalić przed wyborami, jakie macie plany.
~rynna
2018-10-22 18:13:32
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 3
O sk.. nic o tym wcześniej nie wspominali.