Misja Wrocław: Roman Stanek, dziennikarz i globtroter z czeskiej Ostrawy

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-04-12 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-04-12 12:12
A|A|A

arch. pryw.

Gościem Misji Wrocław jest Roman Stanek. Pochodzący z czeskiej Ostravy dziennikarz i globtroter, właściciel biura podróży aktywnych Barents. Przez lata pracował dla największych czeskich mediów, zostawił tę pracę, by działać charytatywnie i zaczął pracę w fundacji People in Need. Tam pomagał ludziom, mieszkającym na terenach objętych konfliktami zbrojnymi m.in. w Gruzji czy na Ukrainie.

Roman jest także jednym z międzynarodowych obserwatorów OBWE. Kontroluje jakość i przebieg wyborów w Gruzji, Azerbejdżanie, Mołdawii oraz na Ukrainie. We Wrocławiu uczestniczy w życiu czeskiej społeczności i organizuje wyprawy na koło podbiegunowe, rowerowe wycieczki po górach Rumunii, czy wyprawy na Islandię, do Górskiego Karabachu i do wielu innych miejsc. Do Wrocławia przyjechał pociągiem osobowym z kilkoma przesiadkami.

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki z tego odcinka:

Gipsy.cz - Romano Hip Hop

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama