Wicemistrz Polski przyjeżdża do Orbity

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-11-10 07:05
A|A|A

Pierwsze spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet wrocławianki rozegrały w Radomiu, gdzie po zaciętym, pięciosetowym starciu górą były gospodynie. W pierwszych dwóch partiach siatkarki z Dolnego Śląska pokazały bardzo dobrą siatkówkę i takie partie chciałyby powtórzyć w kolejnych spotkaniach.

Nie będzie to jednak łatwe bo dziś po drugiej stronie siatki będzie ŁKS. Łodzianki w pierwszym swoim meczu w nowym sezonie rozegrały także pięciosetowe spotkanie – z parkietu schodziły jednak jako drużyna zwycięska, sprawiając dużo radości tłumnie zgromadzonej widowni.

Drużynie z Łodzi udało się utrzymać trzon zespołu z ubiegłego sezonu. Mocnym filarem drużyny są z pewnością Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Regiane Bidias, czy Krystyna Strasz. Do zespołu dołączyły także Monika Bociek i Aleksandra Wójcik – obie z nieistniejącej już drużyny Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Wrocław na Łódź zamieniła także Valerie Nichol – amerykańska rozgrywająca, która ostatni sezon spędziła w biało – zielonych barwach.

Wrocławski zespół natomiast uległ metamorfozie. Do reprezentantek Polski – Natalii Murek i Weroniki Wołodko oraz środkowej Anny Łozowskiej – dołączyły kolejne młode siatkarki. Za atak odpowiedzialna będzie Aleksandra Rasińska. Przyjęcie wzmocniła Klaudia Felak. Na tę pozycję do Wrocławia powróciła Karolina Piśla. Po zakończeniu juniorskiej kariery – w seniorskim zespole znalazła się Karolina Pancewicz. Kapitanem #VolleyWrocław jest Roksana Wers.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama