Święty Mikołaj ma swoje biuro... w Srebrnej Górze

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2018-12-05 06:41 | Zmodyfikowano: 2018-12-05 07:03
A|A|A

fot. Facebook

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo co się dzieje z listami do Świętego Mikołaja? Okazuje się, że sympatyczny, brodaty staruszek ma swoje biuro także w Polsce, a dokładniej w Srebrnej Górze. Tam jego pomocnicy odpowiadają na listy dzieci. - Spektrum marzeń jest bardzo szerokie - mówi Emilia Pawnuk:

W niewielkim pokoju w Srebrnej Górze elfami są ochotnicy. Przychodzą tu po pracy i odbierają mikołajową korespondencję. Do tego miejsca poczta dostarcza listy z całego kraju i zagranicy. Często nie mają znaczków, lub są zaadresowane fikcyjne do nibylandii. A w listach? Najskrytsze marzenia. Od laptopa, klocków, czy czipsów, po ubrania dla siebie i rodziny. Niektóre chwytają za serca. Inne rozbawiają szczerością. Każdego tygodnia do biura listonosz dostarcza tysiące listów.

Pomocnicy Mikołaja, nie pozostawią bez odpowiedzi żadnego listu, ale potrzebna im pomoc. Pomóc może każdy z Państwa! O ile poczta honorowo dostarcza listy nawet bez znaczków, o tyle do odpisania znaczki są już potrzebne. Biuro Świętego Mikołaja przyjmie je w każdych ilościach. Elfy pracują charytatywnie, a na odpowiedzi czekają tysiące dzieci, a czasem i dorosłych. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama