Niewykorzystana szansa Zagłębia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-12-07 20:08

Worek z bramkami otworzyli goście. W 35 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Toma Hateleya głową strzelał Tomasz Jodłowiec. Dominik Hładun wybronił to uderzenie, ale odbił piłkę tak niefortunnie,
że ta trafiła pod nogi Jakuba Czerwińskiego, a obrońca Piasta z najbliższej odległości umieścił ją w siatce.

Zagłębie wyrównało jeszcze przed przerwą - w 39 minucie - po celnym strzale sprzed pola karnego Łukasza Poręby. Dla 18-latka to debiutancki gol w Ekstraklasie w której wcześniej grał tylko przez 19 minut podczas derbowego meczu ze Śląskiem Wrocław.

W drugiej połowie pierwszy cios zadali "Miedziowi" Po dwójkowej akcji Damjana Bohara z Bartłomiejem Pawłowskim ten pierwszy pokonał Frantiska Placha.

Lubinianie mogli podwyższyć wynik, ale zamiast tego straci gola, który przesądził o podziale punktów. W 71 minucie Aleksander Jagiełło dośrodkował do niepilnowanego Piotra Parzyszka, a ten głową zdobył swojego drugiego gola w sezonie.

KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 (1:1)

Gole:
0:1 Jakub Czerwiński (35), 1:1 Łukasz Poręba (39), 2:1 Damjan Bohar (52), 2:2 Piotr Parzyszek (71-głową).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Adam Matuszczyk, Lubomir Guldan. Piast Gliwice: Tom Hateley, Michal Papadopulos, Martin Konczkowski, Patryk Dziczek, Tomasz Jodłowiec, Mikkel Kirkeskov, Joel Valencia.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 2 148.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Daniel Dziwniel - Bartłomiej Pawłowski (83. Jakub Mares), Adam Matuszczyk, Bartosz Slisz, Łukasz Poręba (78. Dawid Pakulski), Damjan Bohar (90+3. Łukasz Moneta) - Patryk Tuszyński.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Joel Valencia, Tom Hateley (83. Patryk Sokołowski), Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek (56. Aleksander Jagiełło), Jorge Felix - Michal Papadopulos (58. Piotr Parzyszek).(PAP)