Miedź wygrała w Zabrzu 3:1 i opuściła strefę spadkową

BT, PAP | Utworzono: 2018-12-09 18:21

W pierwszych 45 minutach padł tylko jeden gol, a Miedź zdobyła go w kuriozalnych okolicznościach. W 36. min Petteri Forsell tak uderzył z rzutu wolnego, że piłka odbiła się od słupka po czym trafiła w interweniującego Tomasza Loskę i wpadła do bramki.

Zespół z Legnicy miał jeszcze okazję do zdobycia drugiego gola, ale Loska dobrze już się zachował po tym jak próbował go zaskoczyć Henrik Ojamaa.

Górnik w pierwszej połowie miał dwie dobre sytuacje, by strzelić bramkę. W 16. min groźny strzał oddał Jesus Jimenez, ale golkiper z Legnicy z trudem skierował piłkę na rzut różny. W 35. min sam przed bramkarzem znalazł się Igor Angulo, ale strzelał z ostrego kąta i nie zdołał go pokonać.

Osiem minut po przerwie było 0:2. Forsell wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie ręką Michała Koja.

Niedługo czekała grupa fanów Miedzi, aby obejrzeć jak ich pupile strzelają kolejną bramkę. W 61. min z narożnika pola karnego uderzył Ojamaa. Piłka po drodze otarła się od jednego z graczy z Górnego Śląska i wpadła do siatki.

Kibice Górnika zaczęli skandować do swoich graczy "Co wy robicie!". Jednak ci "obudzili się" dopiero w końcówce spotkania. Wcześniej, w 75. min - po zagraniu głową Pawła Zielińskiego - piłka odbiła się od słupka.

Gol dla Górnika padł w 90. minucie. Angulo wykorzystał wówczas błąd defensywy Miedzi.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Gole: 0:1 Tomasz Loska (36-samobójcza), 0:2 Petteri Forsell (53-karny), 0:3 Henrik Ojamaa (61), 1:3 Igor Angulo (90).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Michał Koj, Rafał Wolsztyński. Miedź Legnica: Juan Camara, Adrian Purzycki, Paweł Zieliński.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 11 978.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Kamil Zapolnik (76. Marcin Urynowicz), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez (65. Daniel Smuga) - Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński (46. Rafał Wolsztyński).

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Aleksandar Miljkovic, Kornel Osyra, Grzegorz Bartczak - Paweł Zieliński, Adrian Purzycki, Petteri Forsell, Henrik Ojamaa, Borja Fernandez (90. Łukasz Garguła), Juan Camara (86. Artur Pikk) - Fabian Piasecki (58. Mateusz Szczepaniak).