Ekstraklasa koszykarek: szlagierowy mecz w Polkowicach

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-12-15 09:45

Polkowiczanki w dziewięciu ligowych potyczkach nie znalazły do tej pory pogromcy. O dziesiąty triumf w ekstraklasie zespół trenera Marosa Kovacika zagra dziś z wielokrotnymi mistrzyniami Polski z Krakowa. Ekipa Białej Gwiazdy obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z bilansem 6-3.

Wiślaczki przyjadą do Polkowic podbudowane wygraną w rozgrywkach FIBA EuroCup Women. We własnej hali pokonały mocną ekipę Besiktasu Stambuł bardzo wysoko, bo różnicą aż 29 punktów (78:49). Dzięki temu w tabeli grupy C Wisła zajęła pierwsze miejsce i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

Krakowianki z całą pewnością będą bardzo wymagającym rywalem dla polkowiczanek, które także są na fali wznoszącej. W środę mistrzynie Polski zagrały kapitalny mecz i pewnie pokonały rosyjską Nadieżdę Orenburg.

W dzisiejszym spotkaniu w drużynie z Krakowa zagra Sofija Aleksandravicius, która sezon rozpoczęła w pomarańczowych barwach. Dodatkowym smaczkiem niedzielnej potyczki będzie fakt, że na ławce trenerskiej wiślaczek zasiada Krzysztof Szewczyk, który w przeszłości był członkiem sztabu szkoleniowego CCC .

Początek spotkania w Polkowicach o godz. 15.00.

Reklama