Energa Basket Liga Kobiet: hit kolejki w Polkowicach

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-03-04 07:30

Mistrzynie kraju z Polkowic walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową przed play-off. Ważny krokiem do tego ma być udany rewanż na Artego. Na wyjeździe Pomarańczowe przegrały i na własnym parkiecie muszą odrobić pięciopunktową stratę z pierwszego meczu.

Aktualny wicelider tabeli Energa Basket Ligi Kobiet wygrał do tej pory 16 z 19 spotkań. O sile bydgoskiej drużyny stanowią zawodniczki zagraniczne. Najlepszym strzelcem Artego jest Laura Miškiniene, która zdobywa średnio 16,6 punktu na mecz, co daje jej miejsce w ścisłej czołówce najlepiej punktujących zawodniczek ekstraklasy. Litwinka jest obecnie liderką ligi pod względem zbiórek. Obok niej najważniejsze role pełnią Brianna Kiesel i Jennifer O’Neill. Nie należy zapominać o weterance bydgoskiego parkietu, Elżbiecie Międzik, której doświadczenie jest dla drużyny trenera Tomasza Herkta bezcenne.

O tym, że rywal nie jest zespołem poza zasięgiem podopiecznych trenera Marosa Kovacika mogliśmy się przekonać podczas turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W półfinale koszykarki CCC pokonały Artego 72:64.

Początek meczu z Artego Bydgoszcz w środę, 4 marca o godzinie 19.00 w hali przy Dąbrowskiego w Polkowicach.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.