Dolnośląscy saneczkarze i bobsleista startowali w Pucharze Świata

BT, PAP | Utworzono: 2019-01-07 07:35 | Zmodyfikowano: 2019-01-07 07:36

Austriacki saneczkarz Reinhard Egger wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata. Na drugiej pozycji uplasował się Włoch Dominik Fischnaller, a na trzeciej reprezentant gospodarzy Sebastian Bley. Pochodzący z Jeleniej Góry Maciej Kurowski zajął 23. miejsce.

Z powodu złych warunków pogodowych rozegrano tylko jeden ślizg.

Rodak Eggera, mistrz olimpijski z Pjongczangu David Gleirscher był dopiero 18. Jeszcze słabiej spisał się lider klasyfikacji generalnej PŚ Niemiec Johannes Ludwig - 20. lokata.

Z kolei złoty medalista IO w Vancouver i Soczi Niemiec Felix Loch zajął 10. miejsce.

W niedzielę odbyła się także rywalizacja sztafet. Triumfowali Niemcy (Julia Taubitz, Bley, Toni Eggert/Sascha Benecken), przed Austrią i USA. Polacy w składzie Klaudia Domaradzka, Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na dziewiątej pozycji na 11 drużyn. Wszyscy biało-czerwoni pochodzą z Dolnego Śląska.

8. Polska 123

Niemieccy bobsleiści, z pilotem Francesco Friedrichem, zwyciężyli w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Altenbergu. Polska załoga na czele z pochodzącym z Kowar Mateuszem Lutym zajęła 18. miejsce w stawce 20 ekip.

Niemcy wyprzedzili o 0,31 s Łotyszy (Oskars Kibermanis) i o 0,51 inną ekipę gospodarzy (Nico Walther). Na czwartej pozycji także Niemcy (Johannes Lochner), ze stratą 0,87 do triumfatorów.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Friedrich 660 pkt, przed Waltherem 625 i Lochnerem 602.