Australian Open: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-01-16 08:38

Łukasz Kubot tymczasowo zmienił partnera z powodu kontuzji pleców Marcelo Melo. Pierwszym sprawdzianem nowego duetu była impreza ATP w Auckland, który zakończył się porażką w pierwszej rundzie. W wielkoszlemowej rywalizacji w Melbourne było już lepiej.

Polak i Argentyńczyk wygrali pierwszego seta choć przegrywali już 3:5. Potem jednak odrobili starty przełamując rywali m.in w ostatnim gemie do zera.

W drugiej partii Kubot i Zeballos mieli dwie piłki meczowe przy stanie 5:5, ale ostatecznie po grach na przewagi musieli uznać wyższość Bedene i Marterera, którzy zanotowali jedyne przełamanie w tej części meczu.

Dwa pierwszej sety trwały odpowiednio 50 i 45 minut. Trzeci był dużo krótszy. W 33 minuty Polak i Argentyńczyk rozprawili się z rywalami. Tylko jeden gem w tej partii toczył się na przewagi, a zaledwie dwa zakończyły się innym wynikiem niż do 0 lub 15.

Kolejnymi rywalami Łukasza Kubota i Horacio Zeballosa będą Amerykanie Mackenzie McDonald i Tennys Sandgren lub Francuzi Fabrice Martin i Jeremy Chardy. Z ostatnim z tych tenisistów Kubot w przeszłości nieraz startował razem w deblu.

Polak wygrał Australian Open w tej konkurencji w 2014 roku. Sięgnął wtedy po tytuł w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Łukasz Kubot, Horacio Zeballos (Polska, Argentyna) - Aljaz Bedene, Maximilian Marterer (Słowenia, Niemcy) 7:5, 5:7, 6:3.