Agresywny pacjent na SOR-ze we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2019-01-20 13:30 | Zmodyfikowano: 2019-01-20 20:09
A|A|A

Fot. Andrzej Owczarek/zdjęcie ilustracyjne

Według relacji osób, które w nocy były na SOR-ze, pacjent zachowywał się agresywnie nie tylko w stosunku do personelu, ale także innych chorych, którzy czekali na ratunek. Wezwany na pomoc ochroniarz został uderzony przez napastnika. Na miejsce została wezwana policja, jednak kiedy mundurowi pojawili się w szpitalu, mężczyzny już nie było. Jak się okazało, namierzenie go nie było trudne, bo wcześniej w rejestracji podał swoje dane i adres zamieszkania. Co ciekawe, policja go nie zatrzymała, bo jak tłumaczy dyżurny komendy miejskiej, z takim wnioskiem musiałby wystąpić poszkodowany ochroniarz.

Incydent z SOR-u jeszcze będzie analizowany, sprawdzany będzie między innymi monitoring, na którym może być zapisane nocne zdarzenie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Borowska i wszystko jasne
2019-01-21 02:54:09
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
/nt
~Allexij
2019-01-20 21:28:24
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ja tam na SORZE spędziłem 4h , zabrano mnie z domu gdyż moj stan byl krytyczny. Ale pierwszeństwo mieli żule z pod smietnika i kryminaliści . Panie pielegniarki bliźniaczki klekajcie narody , wyzywaly pacjetow co tam leżeli , np. I tak niedlugo zdechniesz... do mezczyzny po zawale , lub do kobiety chorej na raka , umieraj kur...o . Lekarze są bardzo dobrzy dzieki nim żyję , a ci niektore salowr i pielegniarki mają ludzi za MIĘSO.
~WROClove
2019-01-20 20:06:50
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: -1
Może lekarze zajęci są hejtem , jak ten z Milicza : ,,Internetowy "hejter" stanął przed sądem we Wrocławiu. To lekarz psychiatrii z Milicza ,,. ?
~Czary Mary
2019-01-20 18:59:28
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja jak przyjechałem do nich usłyszałem 6h oczekiwania ale do 3 trzeba zszyć. Widzicie gdzieś tu logikę SOR ponieważ dla mnie taki pacjent musi być przyjęty do 3h a nie 6 w takim razie. NFZ - płać i nie marudź a umrzesz w spokoju
~jot
2019-01-20 18:43:16
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Organizacja pracy SOR jest fatalna. Ja mając skierowanie do szpitala na Neurologię, po przebadaniu przez neurologa zostałem odesłany na SOR celem konsultacji neurochirurgicznej. Lekarz z SOR nie chciał wezwać neurochirurga lecz uczynił to dopiero interwencji kierującego neurologa. Przez ten czas trwający łącznie ponad 10 godż wiłem się z bólu gdyż tylko w pozycji leżącej ten ból się zmniejszał a możliwości leżenia na SOR brak. Inną sprawą był fakt, iż co trzeci tam zgłaszający się pacjent zgłaszał się tam z zupełnie błahych powodów nie wymagających dorażnej pomocy.
~Tomek
2019-01-20 17:39:14
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -1
Piszecie o bandytyzmie, bandytyzmie można nazwać czas oczekiwania na pomoc
~Nikt
2019-01-20 17:22:29
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Co nie zmienia faktu że pewnie mu powiedzieli że go obsłużą za 5 godzin to się zdenerwował
~Kpina
2019-01-20 16:48:58
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
I pobił 4 pacjentów!
~mik
2019-01-20 16:21:58
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie można takich prymitywów potraktować pavulonem????
~Likas
2019-01-20 15:23:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Facet przychodzi pijany na SOR czyli w miejsce publiczne, awanturuje się, zakłóca spokój i porzadek publiczny, uderza pracownika ochrony naruszając jego nietykalność osobistą. Typowy czyn o charakterze chuligańskim i policja go nie zatrzymała???????Ciekawe...a może ten awanturnik był plebanem albo krewnym jakiegoś POPiSowca?
~Aleksander
2019-01-20 13:50:11
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 12
No to już jest ignorancja policji na jawny bandytyzm.