Sieradzińska o Wandzie Rutkiewicz, Kołakowska o pokrewnych duszach i Urbańska o Wandzi Węszynos [WIDEO]

Bartosz Synowiec, Jacek Antczak | Utworzono: 2019-02-02 11:20 | Zmodyfikowano: 2019-02-02 11:34
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne

Elżbieta Sieradzińska, autorka biografii Cesárii Évory, opublikowała niedawno znakomitą opowieść o życiu najsłynniejszej himalaistki świata zatytułowaną „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt" (wydawnictwo Marginesy). Autorka, która w swojej pasjonującej książce rozmawiała i cytuje chyba wszystkich, którzy mieli kontakt z pierwszą Europejka na Evereście i pierwszą kobietą, która zdobyła K2, pokazuje bogatą i skomplikowaną osobowość himalaistki. 

W kobiecą psychikę zagłębialiśmy się także podczas spotkania z kolejnym gościem – wrocławska powieściopisarka Agatą Kołakowską. Bohaterka jej najnowszej, już czternastej książki pt. „Pokrewne dusze" (wydawnictwo Prószyński i s-ka) są bowiem Milena Gajewska, terapeutka w Instytucie Psychoterapii Alterego i Marta Woźniak, która trafia do jej gabinetu szukając pomocy po tragicznej śmierci ukochanej siostry. Marta, zagubiona po utracie ważnej dla niej więzi, zbliża się do swojej psycholożki...

Agnieszka Urbańska – wrocławsko-kłodzka humanistka, doktor literaturoznawstwa a przede wszystkim pisarka, autorka książek dla dzieci. Z Agnieszka Urbańską, porozmawialiśmy o czarownicach, kowbojach, księżniczkach szympansach i smokach... bo to są bohaterowie jej kilkunastu książek wśród których są m.in. „Czarownica w wielkim mieście", „Kowboju, witaj w Zdroju!" (Press-Forum, Polanica-Zdrój 2016) a także seria książek o Wandzi Węszynos (wydawnictwo Skrzat). Najnowsza pt. „Wandzia Węszynos i łowca zwierząt" niebawem trafi do rąk czytelników.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama