Znamy wyniki audytu wrocławskich torowisk. Urzędnicy zapowiadają utworzenie buspasów

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 2019-02-12 13:37 | Zmodyfikowano: 2019-02-12 13:42
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

- Na pilne naprawy miasto przeznaczy w najbliższych latach kilkadziesiąt milionów złotych - mówi Elżbieta Urbanek z magistratu.

- Mamy wyspecyfikowane te odcinki, które wymagają bezwzględnie napraw w jak najszybszym czasie. Przewidujemy znacznie większe środki na remonty tych torowisk. W roku torowisk to ponad 16 milionów złotych. Przede wszystkim kończymy ulicę Ślężną. 

Dodatkowo urzędnicy zapowiadają usprawnienie komunikacji miejskiej. Temu ma służyć między innymi tworzenie buspasów i wydzielanie torowisk.

- Tramwaje między innymi będą szybciej jeździć po Grabiszyńskiej - dodaje Nowak:

W tym roku remontowany będzie także rozjazd na placu Legionów. W sumie w latach 2019-2023 na remonty torowisk ma być przeznaczone ponad 50 milionów złotych. Dodatkowo ZDiUM ma prowadzić bieżące naprawy. Z audytu wynika także, że w ubiegłym roku we Wrocławiu doszło do 61 wykolejeń, z czego stan torowiska był odpowiedzialny za te wypadki w 33 procentach zdarzeń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~majster
2019-02-15 00:15:47
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 3
Polecam przejrzeć jakiś szerszy materiał o planach miasta, bo naprawdę za sprawę wzięto się porządnie, a naprawa torowisk będzie jednym z tego elementów.
~KONRAD KONRAD KONRAD
2019-02-14 12:05:02
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
wrocwa tramwaie mpk
~////
2019-02-13 08:38:05
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziś znów awaria torowiska w bardzo dobrym stanie. Za Gazetą Wrocławską.
~wrocławianin
2019-02-13 07:57:40
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Co się dziwić że tory są w złym stanie skoro przez kilkanaście lat Dutkiewicz, a teraz Sutryk marnuje pieniądze z miejskiej kasy na deficytowy stadion i kopaczy.
~wrocławianin
2019-02-13 06:42:54
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 4
Torowiska są świetne, ale czemu tramwaje kołyszą się jak okręty na wzburzonym morzu?
~Goździkowa
2019-02-13 05:33:36
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mina Sutryka mówi sama za siebie - jest tak świetnie, że go zamurowało
~Zapraszam
2019-02-13 03:15:22
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do analu
~tramwaj na Jagodno
2019-02-12 21:06:30
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kiedy na Jagodno pojedzie tramwaj? Żyć się tu nie daje.
~moje pytanie
2019-02-12 21:05:02
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dlaczego po remontach wrocławskie ulice stają się praktycznie jednopasmowe? Dlaczego zmniejsza się przepustowość ulic utrudniając życie mieszkańcom????
~////
2019-02-12 18:53:42
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Właśnie remontowane torowisko przy Pajacu na przeciw Capitolu, znowu się posypało. Tory w powietrzu. Remont nie wytrzymał paru miesięcy.
~Jan
2019-02-12 15:49:48
z adresu IP: (158.52.xxx.xxx)
Ocena: 13
Dokladnie...nie zaledwie, TYLKO AŻ 11% MA ZŁY STAN, a 31% MA PRZECIĘTNY. To oznacza, że niemal połowa torowisk ma stan pozostawiający do życzenia (przy czym co to oznacza "przeciętny"?). Dziennikarze! Używajcie własnej głowy i przestańcie kopiować bezmyślnie wnioski raportów urzędników. Ten raport pokazuje dlaczego mamy codziennie awarie i wypadki, bo wystarczy że te 10% jest zlokalizowanych w newralgicznych częściach miasta (tzn często używanych)!
~krzysiek
2019-02-12 15:16:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie zaledwie, tylko aż 11%. Głównie to są przecież rozjazdy, krzyżownice i łuki, a więc najbardziej newralgiczne miejsca, gdzie najłatwiej o wykolejenie, zwykle poważniejsze w skutkach (np. uderzenie w tramwaj z naprzeciwka).
~RWD-5 bis
2019-02-12 15:15:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Jaja sobie robią. Koło Galerii Dominikańskiej można koło urwać na lewoskręcie. Pod dworcem PKP leje jak po bombach a Staszica to faktycznie pobojowisko....
~Wrocek
2019-02-12 15:14:02
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 10
Tory w bardzo dobrym stanie? To skąd te awarie. Oj drodzy włodarze, nieładnie tak drwić z mieszkańców.
~Wroclawianin
2019-02-12 14:40:12
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 10
No, a torowisko i ogólnie cała jezdnia na Pl. Staszica od lat błaga o remont. Gruntowny remont, a nie doraźne latanie coraz to nowych dziur i spawanie coraz to nowych pęknięć szyn
~solo
2019-02-12 14:37:31
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
wszystkie maja złe podtorza i rozjazdy. Wrocławia nie stać na tramwaje dwusystemowe jak w Niemczech