Dolnośląscy lekkoatleci startowali w Ostrawie i Szczecinie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-02-13 08:43 | Zmodyfikowano: 2019-02-13 10:04

Mieszkająca i trenująca we Wrocławiu zawodniczka wygrała bieg na 1500 metrów. Polka pobiła rekord halowego mityngu w Ostrawie, uzyskując czas 4:05.22 - to jej najlepszy w karierze wynik pod dachem. W historii polskiej lekkoatletyki szybciej biegała jedynie Lidia Chojecka. Piątą lokatę na tym samym dystansie piątą lokatę zajęła Renata Pliś (4:11.36). Na 60 metrów trzeci z czasem 6.70 sekundy był Remigiusz Olszewski, a siódmy Przemysław Kozłowski z rezultatem 6.85 sek.

W pchnięciu kulą na piątym miejscu z wynikiem 19.79 m uplasował się Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław. Konrad Bukowiecki nie zaliczył żadnej próby.

Sportowcy z regionu startowali też w II Szczecińskim Mityngu Skoku o Tyczce. Robert Sobera z AZS AWF Wrocław był piąty (5,61). Triumfował Piotr Lisek. Polak, podobnie jak Australijczyk Kurtis Marschall i Włoch Claudio Stecchi pokonał 5 metrów i 78 centymetrów i trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.85. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej najlepszy był Lisek, skacząc 5.75.