Legnica: 200 tysięcy złotych dotacji dla teatru. Czy miasto w końcu przekaże pieniądze?

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2019-02-28 05:28 | Zmodyfikowano: 2019-02-28 05:29
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

"Żądamy wyzwolenia dotacji" - takie hasło pojawiło się na transparencie przygotowanym przez aktorów, wczoraj przed Urzędem Miasta w Legnicy. 

- Przyszliśmy zaprotestować przeciwko wstrzymywaniu dotacji przez Pana Prezydent. Rada miasta po raz pierwszy od 10 lat zwiększyła dotacje dla Teatru kwotą 200 tysięcy złotych z przeznaczeniem na premierę "Wyzwoleń". Niestety tytuł spektaklu nie znalazł się w protokole co pozwoliło panu Prezydentowi odwlekanie przyznania dotacji dla Teatru - mówią aktorzy.

Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski dwumiesięczne opóźnienie tłumaczył tym, że brakuje wciąż potrzebnych dokumentów. Teatr uzyska dotacje po wysłaniu kosztorysu i sprecyzowaniu na jaki cel zostaną przekazane pieniądze.

- Chcę wiedzieć na co będzie finansowane za te publiczne pieniądze, które przekaże do teatru. Wniosek, który został przyjęty przez wysoką Radę dotyczył przekazania dotacji dla teatru w Legnicy bez wskazywania rodzaju premiery. Te kwestie zostały dopiero później poruszone w korespondencji kierowanej przez pana dyrektora do prezydenta miasta.

Wszystko dlatego, że w uchwale nie uwzględniono nazwy spektaklu i terminu do kiedy dotacja ma wpłynąć. Zarówno Radni jak i pracownicy Teatru uznali działania Prezydenta Krzakowskiego za celowe. Zarzucają mu także niekonsekwencje. Tłumaczą, że jeszcze w styczniu dyrektor Teatru w korespondencji sprecyzował na jaki spektakl ma zamiar przeznaczyć pieniądze. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama