Dni króla, Medea, Andrzej Kosendiak i Wratislavia Cantans - Radio Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-03-07 10:30 | Zmodyfikowano: 2019-03-07 10:30
A|A|A

Dab+Teatr (i nie tylko), wtorki od 16:00

Zaczynamy od literatury, ale właściwie... czy na pewno od literatury? Na pewno nie tylko, bo audiobook, zwłaszcza w mistrzowskim wykonaniu, to już teatr. W tym i kolejnym tygodniu fragmenty 'Dni króla' w Radiu Wrocław Kultura w czwartek od 15:00 do 16:00 i w niedzielę od 8:00 do 9:00.

 

'Dni króla' (Wydawnictwo Amaltea) to znakomita powieść rumuńskiego pisarza Filipa Floriana, w świetnym przekładzie Radosławy Janowskiej-Lascar. Właśnie mamy audiobook, który we fragmentach czytamy w Radiu Wrocław Kultura. O książce, procesie translacji i interpretacji opowiadają tłumaczka oraz aktor Paweł Palcat z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

 

Tomasz Szczepanek wygrał konkurs na reżyserię spektaklu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Przedstawienie jest już w próbach, premiera 22 marca na Scenie na Świebodzkim. Tytułową rolę 'Medei' kreuje Agnieszka Kulińska. Dziś rozmawiamy z reżyserem.

Wieczór z Kulturą. Audycję wypełni rozmowa z Andrzejem Kosendiakiem, dyrygentem, dyrektorem Narodowego Forum Muzyki, szefem generalnym wielu festiwalu, z Wratislavią Cantans na czele. Opowiadamy o programie tegorocznej edycji, przy okazji również o nowych wydawnictwach, repertuarze i planach NFM-u.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama