Spektakularna inwestycja na południu Wrocławia [FILM]

Radio Wrocław | Utworzono: 2019-03-06 07:31 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 07:37
A|A|A

Ponad 3 i pół kilometra długości i trzy metry szerokości – tak wyglądać ma ścieżka spacerowa, która już wkrótce powstanie wokół toru wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach. Ma być ona częścią założenia parkowego dostępnego nie tylko dla miłośników koni. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace związane z tą, w tej chwili, największą inwestycją w tej części miasta.

Górą będą chodzić ludzie, dołem konie. Na wrocławskich Partynicach powstał właśnie wiadukt, który umożliwi bezkolizyjny ruch podczas imprez hippicznych. Estakada będzie częścią szerokiej trasy spacerowej i przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, która prowadzić będzie wokół toru. Będzie też znakomitym punktem obserwacyjnym dla miłośników koni.

W tej chwili trwają prace związane z porządkowaniem terenów zielonych mających stać się częścią przyszłego — otwartego dla wszystkich chętnych — parku. Dostęp do niego prowadzić będzie trzema dodatkowymi wejściami. Jednym od parkingu przy ulicy Zwycięskiej i dwoma od ulicy Ołtaszyńskiej. Wartość prac wyceniono na 6 i pół miliona złotych. Kierownictwo wrocławskiego toru wyścigów konnych chce, by nowa ścieżka była gotowa już w maju, na rozpoczęcie nowego sezonu.

REKLAMA
Reklama