Nie Było Grane: METAL

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-03-06 14:15 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 14:15

Rozpoczniemy od splitu, który nie tak dawno zelektryzował fanów ciężkiego grania w naszym kraju. Na „4 Way Split” swoje nowe kawałki przygotowały załogi Dopelord, Weedpecker, Major Kong i wrocławskiego Spaceslug. Fizyczna wersja tego niespełna półgodzinnego rasowego grania w stylu doom/stoner/sludge, która w lutym ukazała się w limitowanej winylowej edycji, bardzo szybko znalazła swoich nabywców. Dla wszystkich, którym nie udało się zaopatrzyć w płyty, dobra wiadomość: w ramach mini-trasy w/w składy będzie można zobaczyć w kilku miejscach w Polsce, m.in. we Wrocławiu,  co stosownie zapowiemy [INFO].


Audycja Nie Było Grane – w wydaniu metalowym czyli sludge, doom, stoner, post i eksperymenty – Radio Wrocław Kultura, pierwsza sobota miesiąca od 17.00 do 19.00.


A skoro Wrocław to posłuchamy i porozmawiamy o debiucie grupy Black Smoke. O „Holy Reptilian Mother” opowiadać będą jego twórcy. Na pewno nie zabraknie też pytań o zbliżający się koncert grupy u boku Black Tusk.


W ramach wrocławskich koncertów nie zapomnimy o zbliżającej się IV edycji Into the Abyss Fest [INFO]– w ramach zapowiedzi festiwalowych kolejna porcja muzyki z tegorocznego line-upu.

Na koniec klasyka – Candlemass i Overkill. Kapele właśnie wydały nowe nagrania, zaś Overkill we wtorek (12 marca) w A2 będzie promować „The Wings Of War”.


Dowodzona przez Bobby'ego "Blitza" Ellswortha i Carlosa "DD" Verniego legenda trashu legitymuje się już blisko 40-letnim stażem. Niemałe doświadczenie sceniczno-studyjne rzutuje na schemat działania grupy: album studyjny - półtora roku do dwóch lat w trasie koncertowej - krótka przerwa - powrót do studia.
Z racji powyższego zespół obecnie promuje dopiero co wydany „The Wings Of War”. We Wrocławiu zabrzmi jednak nie tylko nowa muzyka grupy – Overkill zagra w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Chronosphere, a bilety na to wydarzenie będą dziś do zdobycia!

Zagrają:
OVERKILL (USA) thrash metal
+
Destruction (Niemcy) thrash metal
Flotsam And Jetsam (USA) thrash metal
Chronosphere (Grecja) thrash metal, speed metal

Kiedy: 12 marca (wtorek) 2019
Gdzie: Wrocław, A2, ul. Góralska 5
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.