Nie Było Grane: IV Into the Abyss Fest, 20 Buck Spin

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-04-03 19:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-03 19:00
A|A|A

Premierowe dla każdego miesiąca spotkanie w Nie Było Grane oznacza 2 godziny z jednym tematem przewodnim: m e t a l e m. Przez 2 godziny z pozoru jest więc monotematycznie, ale każdorazowo łamiemy tę niepisaną zasadę, udowadniając że ten rodzaj muzyki jest bardzo pojemny i ma dużo do zaproponowania.


Na początek nowe płyty z Grecji i Stanów Zjednoczonych, które zostały wydane co prawda w 2019 r., ale zakorzenione są w przeszłości i nie okaże się to zarzutem.
W Stanach zajrzymy też na lokalną scenę hc punk. Wszystko po to by przekonać się, co wynikło ze spotkania muzyków kilku takich składów, którzy sformowali zespół śmiało sięgający do spuścizny Saint Vitus czy Witchfinder General. A że wszystko to wydarzyło się pod egidą znanej z Nie Było Grane wytwórni 20 Buck Spin, zajrzymy do jej tegorocznego katalogu.


Słów kilka padnie też na temat zbliżających się koncertów. Będziemy wypatrywać klasycznych już szyldów (Neurosis), ale i najnowszych festiwalowych ogłoszeń – zarówno zlokalizowanych nieco dalej od Wrocławia (Daughters, The Body i inni w ramach OFF Festivalu) jak i w naszym mieście.


Audycja Nie Było Grane – w wydaniu metalowym czyli sludge, doom, stoner, post i eksperymenty – Radio Wrocław Kultura, pierwsza środa miesiąca od 17.00 do 19.00.


Jeśli chodzi o Wrocław, przypominam że bardzo dużymi krokami zbliża się IV odsłona Into the Abyss Fest. Z racji tego, że tegoroczny festiwal gwarantuje różnorodność stylistyczną jak i bardzo znane składy w line-upie (m.in. Sólstafir, Godflesh), wrocławska impreza wyrasta na jedną z ciekawszych na polu ciężkiej muzyki. A to sprawia, że kontynuować będziemy przegląd kapel, które w maju pojawią się w Zaklętych Rewirach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama