Projekt Nauka

Krzysztof Majewski, Leszek Mordarski | Utworzono: 2019-03-06 19:37 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 19:43
Projekt Nauka - Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

W każdą środę po godzinie 14.30 w Radiu Wrocław spotykamy się z naukowcami, wynalazcami i twórcami. Naszymi gośćmi są osoby, które popychają do przodu naszą wiedzę, ułatwiają życie, rozwiązują problemy. Badacze i odkrywcy. Przepytujemy też tych, którzy korzystając z nowych technologii, dają nam rozrywkę. Pozwalają nam zrozumieć świat. Lubimy gadżety, gry, smartphony.

O tym co w świecie nowe, w każdą środę po 14.30. 

NAJNOWSZE AUDYCJE _ PROJEKT NAUKA _ PODCASTY _ POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ STARSZYCH WYDAŃ:

Znalazł się w kalendarzu najważniejszych imprez we Wrocławiu. Przed nami kolejna edycja plebiscytu "30 Kreatywnych Wrocławia". Gościem Leszka Mordarskiego był Janusz Krzeszowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej - konkretnie kierownik kreatywny w portalu wrocław.pl

POSŁUCHAJ (3 KWIETNIA):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Wygląda i zachowuje się jak prawdziwy papier, ekrany e-papierowe to nie tylko czytniki e-booków. O historii i możliwych zastosowaniach tej technologi Krzysztof Majewski rozmawiał z Pawłem Horbaczewskim szef wrocławskiej firmy Arta Tech produkującej czytniki inkBOOK.

POSŁUCHAJ (27 MARCA):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W Projekcie Nauka rozmawialiśmy z Jakubem Korczyńskim z Giant Lazer studia, które stworzyło grę Trash Rage:

POSŁUCHAJ (20 MARCA):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Gdańskiego prowadzą badania nad wykorzystaniem zimnej plazmy atmosferycznej do unieszkodliwiania bakterii odpowiedzialnych za choroby roślin uprawnych i ozdobnych. Plazma -jak mówią materia 21-go wieku - może być też wykorzystywana w wielu innych dziedzinach. Gośćmi Leszka Mordarskiego byli dr inż. Anna Dzimitrowicz i dr hab. Piotr Jamróz. Oboje z Zakładu Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Politechniki Wrocławskiej.

POSŁUCHAJ (13 MARCA):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naszym gościem był Wojciech Michalak z wrocławskiego studia Mousetrap Games. Spotkaliśmy się tuż przed premierą gry Run the beat.

POSŁUCHAJ (6 MARCA): 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.