Wyjazdowa sobota z piłką ręczną. Tylko Chrobry zwycięski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-03-09 21:21 | Zmodyfikowano: 2019-03-09 21:23

Spotkanie kobiecej Superligi rozegrano w Kraśniku mającym spore tradycje w piłce ręcznej. Brak własnej hali nie przeszkodził Perle w odniesieniu pewnego zwycięstwa w roli gospodarza. KPR walczył dzielnie i po 10 minutach było nawet 4:4, ale już do przerwy lublinianki prowadziły 16:11. Po zmianie stron trwało już tylko ustalanie rezultatu.

MKS Perła Lublin - KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11)

MKS Perła: Bešen, Januchta - Rosiak 8, Achruk 6, Urtnowska 4, Kowalska 3, Królikowska 3, Nestsiaruk 2, Gęga 2, Łabuda 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1, Stasiak 1, Szarawaga, Moldrup

KPR: Szczurek, Filończuk – Kobzar 5, Tomczyk 3, Załoga 3, Najdek 3, Bielecka 3, Skowrońska 2, Kanicka 2, Żukowska 1, Oreszczuk 1, Świerżewska

Po 21 kolejkach Superligi liderem jest Metraco Zagłębie Lubin, które w tej serii pokonało KPR Gminy Kobierzyce 21:18. "Miedziowe" o punkt wyprzedzają Perłę. Zespół z Kobierzyc spadł z czwartego na piąte miejsce. KPR Jelenia Góra jest 9. Tabelę zamyka UKS PCM Kościerzyna na 11 pozycji.

Więcej emocji było w męskiej rywalizacji. Zagłębie Lubin przegrywało na wyjeździe do przerwy z Piotrkowianinem 12:16, ale do końca walczyło o odwrócenie losów spotkania. Po przerwie udało się doprowadzić do remisu 24:24, ale zaraz potem "Miedziowi" stracili pięć bramek i wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. Pięć kolejnych trafień zanotowali goście i doprowadzili do remisu. Niestety dla Zagłębia, bohaterem meczu został Marcin Szopa, który w ostatnich sekundach wykorzystał rzut karny i dał Piotrkowianinowi zwycięstwo.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 30:29 (16:12)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 4, Urbański, Iskra 6, Szopa 5, Kaźmierczak, Swat 2, Nastaj 2, Surosz 1, Pożarek 1, Mastalerz, Sobut 1, Tórz 2, Pacześny 2, Woynowski 4.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk , Stankiewicz, Bondzior 6, Kużdeba , Mrozowicz , Pawlaczyk 1, Szymyślik , Sroczyk 4, Pietruszko 4, Moryń 1, Dudkowski 1, Dawydzik 3, Jaszka 2, Chychykalo 5, Gębala 2.

Jedynym dolnośląskim zespołem, który wygrał dziś na wyjeździe był Chrobry. Piłkarze ręczni z Głogowa prowadzili przez 25 minut, aż Wybrzeże zdobyło cztery bramki z rzędu i było lepsze 14:11. Chrobry za stery spotkania wrócił dopiero w 43 minucie po trafieniu Adama Babicza (20:19). W 50 minucie goście wciąż mieli przewagę tylko jednej bramki (24:23). Ostatnie fragmenty to już jednak konsekwentna gra głogowian, która pozwoliła bez nerwów zakończyć spotkanie zwycięstwem.

Enrga Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 25:28 (14:12)

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Wróbel 7, Kondratiuk 6, Oliveira 5, Salacz 4, Papaj 2, Komarzewski 1 oraz Gądek, Frańczak, Bednarek, Prymlewicz, Gajek, Janikowski.

Chrobry: Stachera, Kapela - Babicz 8, Biegaj 6, Rydz 4, Sadowski 3, Makowiejew 2, Czapla 2, Klinger 2, Krzysztofik 1 oraz Bekisz, Orpik, Tylutki, Warmijak.