Udana niedziela dla szczypiornistów z Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-17 18:25 | Zmodyfikowano: 2023-09-17 18:25
Udana niedziela dla szczypiornistów z Dolnego Śląska - fot. archiwum radiowroclaw.pl

Głogowianie, którzy podejmowali gdańskie Wybrzeże, rozegrali kolejne dobre spotkanie w tym sezonie.  Choć pierwsze minuty zapowiadały wyrównaną walkę, to gospodarze zdominowali rywali.

Pierwsza bramka w tym meczu padła z rzutu karnego wykonanego przez Piotra Papaja. Do 7. minuty to gdańszczanie byli na prowadzeniu. Chrobry poprawił jednak skuteczność, a Anton Dereviankin w bramce spisywał się doskonale i skutecznie utrudniał rywalom zdobywanie goli. Na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 20:12dla ekipy Vitalija Nata.

Druga połowa to była zdecydowana dominacja Chrobrego, który w 38. minucie prowadził już dwunastoma bramkami. W końcówce spotkania goście zaczęli odrabiać straty, ale tracili już zbyt wiele do rywali,   by powalczyć o zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 34:27 i głogowianie dopisali kolejne 3 punkt w superligowej tabeli.

MVP meczu został bramkarz KGHM Chrobrego Anton Dereviankin.

Nieco bardziej wyrównany przebieg miało spotkanie w Lubinie, którym szczypiorniści Zagłębia podejmowało MKS Kalisz.

Oba zespoły zaczęły od mocnego uderzenia. Cios za cios, bramka za bramkę – to początek spotkania w hali RCS. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy przed upływem kwadransa wyszli na trzybramkowe prowadzenie – 8:5. Dobra gra w obronie, skuteczna w ataku sprawiły, że sytuacja Zagłębia robiła się coraz lepsza. Prym w miejscowej drużynie wiedli Jakub Moryń i Paweł Krupa i to głównie dzięki ich bramkom Zagłębie prowadziło różnicą 2-3 bramek. Goście, jeśli już trafiali to głównie z rzutów karnych. Do przerwy podopieczni Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha prowadzili 13:11.

Po zmianie stron Miedziowi wciąż byli stroną przeważającą, jednak goście nie pozwolili im zbudować wyraźnej przewagi. Zagłębie wygrywało, ale wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą. Dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania lubinianie prowadzili 23:20. I znów to Zagłębie szybko odpowiadało na trafienia gości, dzięki czemu cały czas było bliżej zwycięstwa. Ostatnie fragmenty spotkania to już zdecydowana przewaga gospodarzy. Zagłębie wyszło na pięciobramkowe prowadzenie i stało się jasne, że komplet punktów zostanie w Lubinie.