Hubert Hurkacz lepszy od półfinalisty Australian Open 2019

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-11 06:45 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:52

Hubert Hurkacz, który w rankingu ATP zajmuje obecnie 67. miejsce, bardzo dobrze rozpoczął mecz z 30. aktualnie zawodnikiem świata. Wrocławianin już w trzecim gemie przełamał rywala, a potem powtórzył ten wyczyn w piątej partii. W ósmym gemie Polak wygrał własne podanie i zwyciężył w inauguracyjnym secie 6:2.

22-latek po tak dobrym początku nieoczekiwanie oddał inicjatywę półfinaliście tegorocznego Australian Open. Hurkacz w otwierającym drugiego seta gemie nie wykorzystał dwóch break pointów, a pierwszy punkt zdobył gdy precyzyjnie grający Francuz prowadził już 4:0. Pościg Polaka nie przyniósł rezultatu i druga partia zakończyła się triumfem Pouille 6:3.

Decydujący set miał bardzo emocjonujący przebieg. Hubert Hurkacz zdołał przełamać przeciwnika w czwartym gemie i po wygraniu kolejnego prowadził już 4:1. Wyżej notowany Francuz nie składał jednak broni. Pouille nie tylko wyrównał na 4:4, ale w kolejnym gemie miał aż cztery break pointy. Żadnego z nich jednak nie wykorzystał. Bardziej skuteczny w tym fragmencie gry był tenisista z Wrocławia, który dziesiątym gemie po drugim meczbolu triumfował 6:2, 3:6 i 6:4. Mecz trwał 121 minut.

We wtorkowym pojedynku o 1/8 finału w Indian Wells przeciwnikiem Hurkacza będzie siódmy obecnie zawodnik świata Kei Nishikori. Polak i Japończyk spotkali się ze sobą dwa tygodnie temu w Dubaju, gdzie wrocławianin po znakomitym meczu w 2. rundzie pokonał w trzech setach wyżej notowanego rywala.