We Wrocławiu zmienią się ceny biletów komunikacji miejskiej

Malwina Gadawa, PP | Utworzono: 2019-03-21 17:45 | Zmodyfikowano: 2019-03-21 17:45
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Do tej pory za przejazd liniami pośpiesznymi i nocnymi trzeba było zapłacić 3,6 zł. Radni na czwartkowej sesji zdecydowali, że w mieście będzie obowiązywał jeden bilet jednorazowy na wszystkie linie. Będzie kosztować 3,4 zł, a ulgowy - 1,7 zł. - Cena się zmieni, ale nic poza tym - mówi Paulina Tyniec-Piszcz z wrocławskiego magistratu.

Zmiany przegłosowane przez radnych wejdą w życie we wrześniu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~logik
2019-03-24 13:30:50
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: -1
Do wszystkich piszących bzdury o darmowej komunikacji, wykładajcie ze swojej kieszeni 300 milionów rocznie i wówczas rada miasta będzie mogła się nad tym zastanowić.
~////
2019-03-22 09:16:11
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dlaczego dopiero od września? Dlaczego nie darmo, jak w innych gminach?
~racjonalista
2019-03-21 23:54:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Poza tym nic się nie zmieni, czyli nadal będziemy jechać na stojąco, stłoczeni, jak bydło na rzeź?
~ewa
2019-03-21 21:18:49
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 3
a może tak zamiast wzorem innych miast zrobić komunikację miejską bezpłatną?Wszędzie są pozytywne tego efekty.Ochrona środowiska,mniejsze zanieczyszczenie powietrza,i mniejsze korki.A i tak miasto z budżetu dopłaca do utrzymania komunikacji,plus opłata kontrolerów,koszty i naprawy i konserwacji biletomatów .
~dlatego mam ich w ....
2019-03-21 20:53:36
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 3
i jeżdżę autem - kicham na te ich MPK, gdzie biletów normalnie nie można kupić !!
~WROClove
2019-03-21 20:38:30
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 8
Ci, którzy są radnymi nie reprezentują w sposób właściwy swoich wyborców. Nie dbają o dobro i interes tych, którzy ich wybrali. Panie nowy Prezydencie, radni jeżeli wzrastają wydatki spółek to najprościej - obciąć wydatki spółek, ba , nawet zmniejszyć zatrudnienie w spółkach ( a Ty człowieku idziesz w drugą stronę ! ) Wiadomym jest przecież jak rozrastało się zatrudnienie za czasów "pana" Dutkiewicza !! Czyż nie jest to bardziej sprawiedliwe ? !!!! Panie nowy Prezydencie, a Pan fundujesz po kilku miesiącach urzędowania same podwyżki, ZOO,teraz ceny biletów itd ..... !
~WROClove
2019-03-21 20:23:13
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jak się chce umorzyć 700 mln niezapłaconych czynszów w komunalce , to się podnosi ceny gdzie się da ! Radni kiedy zapłacimy tylko za przejechane przystanki ?! Wystarczy wdrożyć ( jak to ma miejsce w innych miastach ) System Open Payment jako uzupełnienie biletomatów. Taki prosty i czytelny system zachęciłby do korzystania z komunikacji miejskiej. Dodatkowo rozwiązałby problem tych podróżnych , którzy nie mają gdzie kupić biletów papierowych lub w razie awarii biletomatów w tramwajach, autobusach.
~...
2019-03-21 19:45:25
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 7
"Cena się zmieni, ale nic poza tym - mówi Paulina Tyniec-Piszcz z wrocławskiego magistratu." A szkoda, że tylko cena się zmieni, bo jeśli chodzi o zmiany w komunikacji to wiele by należało zmienić...