GP w judo - wrocławianie w sobotę bez sukcesów

PP/PAP | Utworzono: 2019-03-30 14:50

Startująca w kat. 63 kg brązowa medalistka mistrzostw świata 2017 najpierw pokonała Francuzkę Marion Deketer, ale później lepsza od niej okazała się Kubanka Maylin Del Toro Carvajal. W repasażach Ozdoba-Błach uległa Niemce polskiego pochodzenia Martynie Trajdos. Zawodniczka AZS AWF Wrocław została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

Swoją pierwszą walkę w stolicy Gruzji przegrał judoka Gwardii Wrocław Damian Szwarnowiecki (81 kg) i zakończył udział w eliminacjach. Piąty zawodnik ubiegłorocznych MŚ musiał uznać wyższość Niemca Timo Caveliusa.

W sobotę na tatami bez większych sukcesów walczyło troje innych polskich judoków. Do tej pory najlepiej z naszej reprezentacji spisała się w Gruzji Anna Borowska (57 kg), która zajęła piąte miejsce.

Zawody w Tbilisi, zaliczane do kwalifikacji olimpijskich, potrwają do niedzieli.