Superliga piłkarek ręcznych: porażka Kobierzyc, zwycięstwo Jeleniej Góry

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-04-07 08:24

Dla kobierzyczanek to pierwsza porażka w lidze, po podziale tabeli na dwie części. Wcześniej KPR po rzutach karnych pokonał Pogoń Szczecin. Tym razem jednak do zwycięstwa było daleko.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej tylko w pierwszej połowie nadążały nad rywalkami. Do szatni Start schodził z nieznaczną przewagą dwóch bramek. W drugiej odsłonie gospodynie pokazały jednak charakter i nie pozwoliły kobierzyczankom na odrabianie strat. Wypracowaną przewagę Start jedynie powiększał, ostatecznie pewnie wygrywając to starcie.

W tabeli KPR spadł na piąte miejsce, kosztem Startu Elbląg. Prowadzi Perła Lublin.

Tymczasem w grupie spadkowej świetny początek rundy notuje KPR Jelenia Góra. Zawodniczki z naszego regionu pokonały UKS Kościerzyna 34:22. Spory komfort miał trener Michał Pastuszko, żadna z jego podopiecznych przed tym meczem nie narzekała na uraz.

 - Miałem taką możliwość skorzystania ze wszystkich zawodniczek. Wszystkie dołożyły swoją cegiełkę do tego zwycięstwa, zarówno w obronie, jak i w ataku. To bardzo dobrze wyglądało, ta przewaga to wynik konsekwencji i woli walki dziewczyn - powiedział po meczu szkoleniowiec.

W tabeli KPR Jelenia Góra zajmuje ósme miejsce.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.