Zwycięstwo i dwie porażki. Tak grały dolnośląskie piłkarki ręczne

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-25 20:40 | Zmodyfikowano: 2017-02-25 21:54

"Miedziowe" grały na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna i były zdecydowanymi faworytkami tego starcia. Do przerwy lubinianki prowadziły dwoma bramkami, a na koniec meczu ich przewaga sięgnęła czterech trafień. Metraco Zagłębie do zwycięstwa prowadziła Żana Marić, która aż 11-krotnie znalazła drogę do siatki.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 22:26 (11:13)

UKS PCM: Łoś, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 6, Białek 5, Ziółkowska 4, Bunikowska 2, Krajewska 2, Konofał 1, Rogożeńska 1, Jakubowska 1, Sus, Wójcik

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż - Maric 11, Jochymek 3, Grzyb 2, Buklarewicz 2, Malta 2, Milojevic 2, Wiertelak 1, Ważna 1, Belmas 1

Na zacięty mecz liczyliśmy przy okazji wyjazdowego starcia KPR Kobierzyce z Piotrcovią i faktycznie tak było. Pierwsza połowa należała do gości. Dolnośląska drużyna po kwadransie prowadziła 9:6, a do przerwy 15:13. Po przerwie górą była ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego. Jeszcze w 39 minucie mieliśmy remis 17:17, ale potem trzy kolejne trafienia zanotowała drużyna gospodarzy. W końcówce KPR gonił. Beata Skalska kilkukrotnie doprowadzała do remisu. Decydujące słowo należało jednak do szczypiornistek Piotrcovii. Monika Kopertowska w ostatniej sekundzie rzuciła z dziewiątego metra i dała zwycięstwo gospodarzom.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Kobierzyce 29:28 (13:15)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Sobińska, Kucharska 5, Matyja, Klonowska, Kopertowska 5, Marszałek, Wypych 9/2, Szafnicka, Ivanović 3/2, Jałoszewska, Belmas 3, Despodovska 1, Dronzikowska 3.

KPR: Słota, Demiańczuk - Jakubowska 1, Skalska 8/1, Wojda 1, Anna Mączka 9/4, Janczak 1, Wesołowska, Łuczkowska, Michalak 2, Szymańska 4/1, Bartkowska, Linkowska 2, Daszkiewicz, Walczak, Kaźmierska.

Spotkanie bez emocji odbyło się natomiast w Jeleniej Górze. KPR przegrał z Vistalem Gdynia 24:35. Już do przerwy wiceliderki rozgrywek były lepsze o osiem bramek.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 24:35 (12:20)

KPR: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk - Bilenia 3, Tomczyk 2, Maziarz, Kobzar 2, Załoga 3, Jasińska 5, Kaniecka 3, Oreszczuk 2, Janas 2, Skowrońska 1, Koc 1

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Urbaniak 3, Dorsz 4, Kobylińska 8, Stanulewicz 3, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Lalewicz 2, Matieli 2, Szarawaga 4, Borysławska 6

Po 19 kolejkach Superligi liderem jest MKS Selgros Lublin (32 pkt.). Metraco Zagłębie zajmuje trzecie miejsce (29 pkt.), KPR Kobierzyce spadł na dziewiątą pozycję (10 pkt.), a KPR Jelenia Góra jest przedostatni, czyli 11 (7 pkt.).