Wygrana i porażka piłkarek ręcznych z Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-02-25 21:30

Lubinianki dość długo męczyły się z niżej notowanym rywalem. Wytłumaczeniem mogła być dość długa lista nieobecnych w zespole Miedziowych. Ekipa wicemistrzyń Polski musiała sobie radzić bez Zuzanny Ważnej, Jovany Milojević, Kingi Grzyb oraz Klaudii Pielesz. W pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dopiero w samej końcówce trafienia Adrianny Górnej i Pauliny Piechnik dały lubiniankom wynik 14:12 do przerwy.

Na początku drugiej połowy miejscowe odskoczyły od rywalek na 4 gole, ale w 47. minucie chorzowianki znów doprowadziły do remisu 18:18. Ważną bramkę zdobyła wtedy Górna, a chwilę później spokój w poczynania szczypiornistek Zagłębia wprowadziły kolejne trafienia Agaty Wasiak. Zawodniczka, która pod nieobecność Ważnej i Milojević musiał z konieczności zagrać na kole, została MVP spotkania.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 26:22 (14:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Mączka 2, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz, Rosińska, Wasiak 5, Górna 6, Piechnik 5 Jochymek 4, Belmas 1, Bilik.

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz – Jasinowska 7, Lipok 2, Piotrkowska 3, M.Drażyk 4, Stokowiec 3, Tyszczak, Nimsz, Masłowska, Polańska, Lesik 2, Rodak 1, Kiel.

Jeleniogórski KPR nie był faworytem wyjazdowego spotkania w Szczecinie. Ekipie ze stolicy Karkonoszy udawało się dotrzymywać kroku rywalkom jedynie przez pierwsze 10 minut. Potem szczecinianki zaczęły stopniowo budować swoją przewagę. Główną rolę w ekipie Pogoni ogrywała Chorwatka Valentina Blażević, która albo sam kończyła skutecznie akcje, albo popisywała się świetnymi asystami.

W drugiej przerwie przewaga miejscowych była jeszcze bardziej wyraźna. Proste błędy jeleniogórzanek, popełniane nawet przy grze w przewadze, pozwalały na wyprowadzanie kontr przeciwniczkom. To właśnie po szybkich atakach i trafieniach swoich skrzydłowych Pogoń na kwadrans przed końcem powiększyła przewagę do 10 trafień. KPR 16-bramkową w pewnym momencie stratę zmniejszył dopiero w samej końcówce. Wynik zawodów ustaliła Aleksandra Tomczyk.

Pogoń Szczecin - KPR Jelenia Góra 40:26 (17:11)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 1, Płomińska 4, Cebula 3, Urbańska 3, Królikowska 4, Marcikova 1, Janas 5, Koprowska 1, Nosek 2, Zawistowska 6, Kochaniak 2, Blazević 3, Gadzina 3, Senderkiewicz 2.

KPR: Filończuk, Wierzbicka – Karwecka 1, Oreszczuk 1, A. Tomczyk 5, Jurczyk, Kobzar 5, Załoga 4, Jasińska 5, Żukowska 2, Kanicka 1, M. Tomczyk 2, Konofał.