MPPK na żużlu – wrocławianie będą bronić tytułu w Bydgoszczy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-25 08:30 | Zmodyfikowano: 2019-04-25 08:30

Pierwotnie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu miał odbyć się po raz trzeci z rzędu w Ostrowie Wlkp. W środę organizator turnieju i bydgoski klub poinformowali, że impreza ta rozegrana zostanie jednak w mieście nad Brdą.

W Bydgoszczy o tytuł powalczy siedem par klubowych. Każdy zespół będzie miał także rezerwowego. Udział w finale mają zapewniony reprezentanci pięciu najwyżej sklasyfikowanych klubów PGE Ekstraligi ubiegłorocznego sezonu ligowego. Na torze przy ul. Sportowej 2 zobaczymy więc przedstawicieli Unii Leszno, Stali Gorzów, Betardu Sparty Wrocław, Włókniarza Częstochowa oraz Get Well Toruń. Szóstym uczestnikiem będzie para gospodarzy, a więc drugoligowej Polonii Bydgoszcz. Stawkę finałowego turnieju w Bydgoszczy uzupełni najwyżej sklasyfikowana polska drużyna Mistrzostw Polski Par Klubowych 1. ligi, które odbędą się 30 kwietnia w Gnieźnie.

Tytułu najlepszej polskiej pary bronić będą przedstawiciele Betardu Sparty Wrocław. Rok temu Maciej Janowski i Maksym Drabik wygrali finałowe zawody w Ostrowie Wlkp. Wrocławianie na finiszu o jeden punkt wyprzedzili Falubaz Zielona Góra. Tej drugiej ekipy w tym roku zabraknie na starcie MPPK.

Zawody w Bydgoszczy odbędą się 11 maja. Początek zaplanowano na godz. 14.45.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.