Porażka na koniec sezonu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-05-22 20:38

Wynik meczu w pierwszej akcji otworzył Dawid Dawydzik, a chwilę później w jego ślady poszedł Paweł Dudkowski i było 2:0. W czwartej minucie pierwszą bramkę dla mielczan zdobył Hubert Kornecki, jednak po bramce Stanisława Gębali mieliśmy 3:1. Goście od wyniku 4:6 zaliczyli serię czterech bramek z rzędu. Swoją serię miał też skrzydłowy Miedziowych Marcel Sroczyk, który w niespełna dwie minuty zdobył trzy bramki, dzięki czemu Zagłębie znów prowadziło. Nie minęło jednak wiele czasu, a na prowadzeniu znów byli goście. Wynik w pierwszej połowie zmieniał się jak w kalejdoskopie, zatrzymują się na stanie 16:14 dla Zagłębia.

W przerwie meczu miała miejsce miłą uroczystość. Brązowe medale mistrzostw Dolnego Śląska młodzików z rąk prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, Sławomira Ptaka odebrali juniorzy SMS Zagłębie Lubin, trenujący pod okiem Jolanty Koszut.

Od początku drugiej połowy Stal rzuciła się do ataków, jednak na jej drodze stawał Jakub Skrzyniarz. Goście doprowadzili do remisu pięć minut po zmianie stron, ale lekka optyczna przewaga leżała po stronie podopiecznych Bartłomieja Jaszki. Mielczanie, ani przez moment nie zamierzali się poddawać, wiedząc o co walczą. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników znów widniał remis i odżyły nadzieje w Mielcu, tym bardziej, że Piotr Krępa w 48. minucie dał swoim prowadzenie 22:21, a chwilę później rzucił na 23:21. Stal uwierzyła w siebie i powiększyła jeszcze swoją w tym niezwykle ważnym dla niej meczu. Czas działał na korzyść mielczan którzy wygrali dziś w Lubinie 30:26 i przy równoczesnej przegranej po karnych Arki Gdynia (z Wybrzeżem Gdańsk 2:4, w regulaminowym czasie 26:26) uniknęli bezpośredniego spadku i zagrają w barażach.

MVP meczu: Goran Andelić (Stal)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 26:30 (16:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Bondzior 2, Dawydzik 4, Dudkowski 2, Gębala 3, Kużdeba , Moryń 1, Marciniak 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 3, Pietruszko, Sroczyk 6, Szymyślk, Stankiewicz 1, Borowczyk 1.

Stal: Wiśniewski, Andelic – Krępa 6, Wilk 2, Krupa 2, Kornecki 1, Sarajlic 4, Jędrzejewski 1, Rutkowski 4, Mochocki 4, Kowalczyk 5, Skuciński , Grzegorek , Walintsow , Dutka, Krajewski.