Polscy jeźdźcy wywalczyli kwalifikację olimpijską. W składzie zawodnicy z Dolnego Śląska

MH, PAP | Utworzono: 2019-05-26 18:11 | Zmodyfikowano: 2019-05-26 18:11
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Festiwal jeździecki rozgrywany od czwartku w Baborówku (pula nagród 455 tysięcy złotych) to jedna z największych imprez w Europie pod względem wysokości nagród. W najważniejszym konkursie CCIO4*-L udział biorą zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki, m.in. zajmujący drugie miejsce w międzynarodowym rankingu Niemiec Michael Jung.

Jednym z elementów tego konkursu jest drużynowa rywalizacja grupy C (Europa Centralna i Wschodnia oraz Azja Środkowa), której stawką jest awans na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Już w sobotę przed próbą terenową okazało się, że rywale Polaków - reprezentacje Rosji i Białorusi są zdekompletowane. W zawodach drużyna musi składać się minimum z trzech zawodników, tymczasem do krosu przystąpiło tylko dwóch rosyjskich i dwóch białoruskich jeźdźców.

Biało-czerwoni jadący w składzie: Paweł Spisak (koń Banderas), Paweł Warszawski (Aristo A-Z) i Joanna Pawlak (Fantastic Frieda), by zdobyć kwalifikację olimpijską, musieli w komplecie ukończyć konkurs skoków przez przeszkody, a wcześniej wszystkie konie musiały przejść przegląd weterynaryjny. Czwarty z Polaków - Mariusz Kleniuk na koniu Winona wycofał się w sobotę z dalszej rywalizacji.

Gospodarze zawodów stanęli na wysokości zadania i w przyszłym roku polska reprezentacja wystąpi na igrzyskach. Spisak wygrał również konkurs indywidualnie. Drugi był Jung, a trzecie miejsce zajął Jan Kamiński (koń Jard). Kolejne lokaty zajęli Pawlak i Warszawski.

Polska w konkursie drużynowym WKKW po raz ostatni wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004).

Klasyfikacja drużynowa konkursu CCIO4*-L:

1. Polska 115,8 pkt karnych
2. Białoruś 1175,7
3. Rosja 2065,1.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama