Jan Ostrowski został nowym piłkarzem Miedzi. Z Legnicy odchodzi Joan Roman

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-06-02 08:06 | Zmodyfikowano: 2019-06-02 08:06
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

20-letni Jan Ostrowski podpisał 3-letni kontrakt Miedzią. Mierzący 190 cm zawodnik (ma polski oraz luksemburski paszport) szkolił się w młodzieżowych drużynach niemieckich z Mainz i Frankfurtu, a ostatnio występował zespole U-21 Grasshopper Club Zurich. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie dwa występy w seniorskiej reprezentacji Luksemburga.

Ostrowski ma podwójny paszport. W przeszłości był powoływany do reprezentacji Polski U-16 i U-17, ale reprezentował też barwy Luksemburga (zagrał już nawet w dwóch meczach seniorskiej reprezentacji tego kraju). Piłkarskie umiejętności zdobywał w młodzieżowych drużynach niemieckich klubów 1.FSV Mainz oraz Eintrachtu Frankfurt, a ostatni sezon spędził w drużynie U-21 szwajcarskiego Grasshopper Club Zurich (zagrał w 18 meczach). 20-latek ma świetne warunki fizyczne i z powodzeniem może grać na pozycji defensywnego pomocnika, jak i środkowego obrońcy.

Zawodnik w piątek przeszedł testy medyczne, a w sobotę podpisał z Miedzią trzyletni kontrakt. W Legnicy ponownie zobaczymy go 17 czerwca, kiedy drużyna Miedzi rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Z Miedzią żegna się za to ofensywny pomocnik Joan Roman. Hiszpan w  zespole z Legnicy zagrał w 12 meczach i zdobył 5 bramek. Na pożegnanie przekazał kilka słów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Chciałbym podziękować wszystkim w Miedzi Legnica za możliwość podniesienia poziomu mojego futbolu i ponownego odczuwania radości z gry! Dziękuję również kibicom za wszystkie wiadomości i niesamowite wsparcie. Będę was wspierał i mam nadzieję, że wrócicie wkrótce tam, gdzie wasze miejsce! Hej Miedź! – napisał.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama