Gutek, Pieńkowski, Knychalska, Kucińska, Jankowska - kulturalny gwiazdozbiór w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-06-12 18:00 | Zmodyfikowano: 2019-06-12 18:31
A|A|A

RWK Dab+wtorki od 16:00

Roman Gutek i Marcin Pieńkowski - dyrektorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Tegoroczny - dziewiętnasty - odbędzie się we Wrocławiu na przełomie lipca i sierpnia. Pełny program zostanie ogłoszony 10 lipca, ale już teraz dowiemy się (prawie) wszystkiego.

Katarzyna Knychalska - prezeska Fundacji Teatr-Nie Taki, red. naczelna portalu teatralny.pl i pomysłodawczyni konkursu The Best Off (na najlepszą sztukę teatru offowego). Zbliża się zarówno rozstrzygnięcie najnowszej edycji, jak i jubileusz 10-lecia fundacji. Czeka nas zatem Off-fest, oczywiście.Agata Kucińska - aktorka, reżyserka, profesor Akademii Sztuk Teatralnych. Na zwieńczenie kolejnego niesamowitego sezonu niezwykłej artystki, która wykreowała w ciągu ostatnich miesięcy dwie doskonałe role: Oskara w 'Blaszanym bębenku' (Teatr Muzyczny Capitol) oraz Rutki w 'Motylu' (Wrocławski Teatr Lalek).

Wieczór z Kulturą. Wśród gości Dobromiła Jankowska, tłumaczka literatury (z języka angielskiego), koordynatorka festiwalu Opowiadania, kierowniczka Gabinetu Tadeusza Różewicza w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Okazją do tego spotkania jest wydanie nowych książek w przekładzie Dobromiły Jankowskiej. To 'Floryda' Lauren Groff i 'Przyjaciel' Sigrid Nunez (Wydawnictwo Pauza). W sumie tłumaczka przełożyła już 70 książek!

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama