Zmienia się podejście do zieleni we Wrocławiu [WIDEO]

Beata Makowska | Utworzono: 2019-06-12 17:53 | Zmodyfikowano: 2019-06-12 17:55
A|A|A

Miejskie trawniki będą koszone nadal, ale trawa w niektórych miejscach będzie obcinana rzadziej, a pierwsze po zimie koszenia będą odbywać się później niż do tej pory. Ma to pomóc ekosystemowi – między innymi pszczołom i innym owadom. Dodatkowo takie łąki powodują zatrzymanie wody w ziemi i nie ma, aż takiego zagrożenia suszą mówi wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada:

Przy drogach i w pasach jezdni zieleń będzie przycinana, tak jak do tej pory – dodaje Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.


Podobną metodę utrzymania miejskiej zieleni stosują też zarządcy w Krakowie i Warszawie.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~sssss
2019-06-30 15:54:12
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z chęcią dodam zdjęcie pokazujące jak "wspaniale" wygląda niekoszony trawnik u mnie przed blokiem, mogę też dodać zdjęcie po skoszeniu - "jest cudowny" - taki jedyny w swoim rodzaju
~pielęgniarz
2019-06-13 11:28:58
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sutryk ma kota i co mu zrobicie
~Piotr
2019-06-13 08:26:58
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 4
Oczywiście, że nie mam kasy. Gdyby był dzisiaj 1 kwietnia, to pomyślałbym, że to prima aprilis. Proponuje wysłać wrocławskich urzędników (najlepiej na rowerach) do sąsiednich gmin (Kobierzyce, Kąty Wrocławskie) to zobaczą jak powinno się dbać o zieleń. Przystrzyżone trawniki, żywopłoty, kwiaty, zieleńce... A Wrocław...? Wygląda jak taki zapuszczony ogród, który nie ma gospodarza.
~Wkurzony na motłoch.
2019-06-13 06:42:06
z adresu IP: (31.2.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wiadomo, że nie chodzi o ekologię czy lepsze samopoczucie Wrocławian, bo nasza "władza" nie troszczy się o nasze problemy. Chodzi o to tylko i wyłącznie, żeby zaoszczędzić trochę grosza gdy budżet miasta jest pod kreską i to grubą. Przetargi unieważniane, brak rozwoju infrastruktury itd. Brak umiejętności w gospodarowaniu budżetem jest widoczna na każdym centymetrze miejskim.
~Carlos
2019-06-13 00:26:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Zabrakło kasy na koszenie? Oj biedny ten Wrocław. A o zagrożeniu pożarowym ktoś pomyślał? O widoczności na skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych? Kto się nabiera na te głupoty? A po drugie, dawno nie widziałem tak zaniedbanego miasta.
~la2010
2019-06-13 00:12:43
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo dobra decyzja.
~Grzegorz
2019-06-12 20:24:50
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe że tam gdzie są rozległe trawniki i mogła by być pseudo łąka, koszą. Czyżby chodziło o cenę za metr kwadrat? Sam pomysł sensowny.
~inny
2019-06-12 19:54:19
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 4
a mi sie tam podobają niestrzyżone trawniki ... tylko strata publicznej kasy. jelsli to prawda co mówią przyrodnicy (nie mylić z ekologami) ze wyższa trawa lepiej kumuluje wode i nie doprowadza tak szybko do jej wysychania , a do tego stanowi schronienie dla owadów to tylko dobrze dla nas wyszystkich . najbardziej wystrzyżone trawniki a`la pole golfowe widzi się na posesjach sebiksów i dzesik pod wrocławiem ...
~Wrocławiak
2019-06-12 19:34:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wycieliscie ci z PO w pien co do drzewa we Wrocku, dla deweloperow dobra .A z Wrocławia wies chceta zrobic.Skandal. Wypchajcie sie Panie i Panowie Ratuszynscy sianem z chwastowiska, ktore POtworzyliscie.Wstyd. Popieraw wpis "dziecka we mgle"
~dziecko we mgle
2019-06-12 19:00:24
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zarządowi Zieleni we Wrocławiu proponuję zaznajomienie się z gatunkami drzew szybko rosnących,warto.
~gość
2019-06-12 18:30:44
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 5
A jak można być inaczej Zieloną Stolicą Europy???