Doszło do tąpnięcia. Wrocławska prokuratura zbada sprawę remontu przy Traugutta

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2019-06-16 09:09 | Zmodyfikowano: 2019-06-16 09:16
A|A|A

fot. Joanna Jaros

Prokuratura sprawdzi czy doszło do nieprawidłowości w sprawie remontu kamienicy przy ulicy Traugutta 80a we Wrocławiu, której mieszkańcy na początku maja przeżyli chwilę grozy. Podczas odwiertów w ścianie budynku prowadzonych przez dewelopera, który na sąsiedniej działce buduje mieszkania, doszło do tąpnięcia:


Kamienica od dawna była w bardzo złym stanie. W 2013 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał jej remont, decyzji jednak nie wykonano w całości i to tutaj pełnomocnik lokatorów, mecenas Emilia Mądrecka dopatruje się przestępstwa:


Zarządzająca kamienicą spółka Wrocławskie Mieszkania twierdzi, że brak remontu nie miał wpływu na tąpnięcie, a remont miała zamiar wykonać, tyle że dopiero w tym roku. Zaraz po zdarzeniu ogłoszono przetarg, który w chwili obecne czeka na rozstrzygnięcie.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzej
2019-07-10 19:02:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pani Mądrecka z dziennikarką Jaros - nie mają nic do powiedzenia. Czyli wniosek jest prosty - milcząco przyznają się do robienia fermentu i celowego dmuchania balona, prób wymuszenia wyłączenia z użytkowania budynku!
~Sluchacz
2019-06-25 13:56:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Chodzi o wytworzenie presji aby wylaczyć z uzytkowania budynek aby umorzyc zaleglosci... Pani Madrecka to przemilczy? Czy odpowie?
~Franek
2019-06-25 13:52:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pytam - ilu pyskaczy nie ma umow i zajmuje wbrew prawu mieszkania w tym budynku? Ilu pyskaczy ma zaleglosci w placeniu czynszu? Ilu tych powyzszych reprezentuje prawniczka Madrecka? Z czego wywodzi uprawnienia dla tych krzykaczy?
~Txc
2019-06-17 01:12:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jasne, prokuratura zbada. Nie ma czym się zajmować. Biegłego powoła, oględziny przeprowadzi. Wszyscy za to zapłacimy. W imię dmuchania balona....
~Witek
2019-06-17 01:10:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Myślę, że do tąpnięcia doszło w głowie dziennikarki, ktora już nie wie o czym pisać. Brak tematów -brak słuchaczy.
~Konstruktor
2019-06-17 01:00:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 15
Jakie wiercenie w ścianie budynku? Redaktorka nawet nie zadała sobie odrobiny trudu aby napisać prawdę. Wprowadzacie słuchaczy i osoby trzecie w błąd. Po prostu nie jesteście rzetelni. A takiej nieprawdy słuchacze Wam nie wybaczą. Po prostu przestaną słuchać. Nie kopiujcie głupot innych pismaków. Wiercenia dokonywano w ścianie szczelinowej, która jest zabezpieczeniem wykopu, a ściana szczelinowa to nie ściana budynku - to element niezwiązany z budynkiem przy Traugutta 80a.
~Ppp
2019-06-17 00:52:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Pani Mecenas - Emilia Mądrecka reprezentuje również tych, którzy nie mają tam umów i mieszkają? Im też się należy? Kto im każe tam mieszkać? Pracy jest do wyboru, mieszkanie + do dyspozycji. Ciekawe jaki układ jest z prokuratorem?
~Mieszkaniec
2019-06-17 00:41:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Proste rozumowanie wskazuje na upośledzone działania: - nie było tąpnięcia, - przyrost osiadań o 8 mm nie może spowodować zawalenia budynku, - sprawcą tego zdarzenia był deweloper, - brak odtworzenia tynków na zewnątrz i innych kosmetycznych elementów nie może wpłynąć na pogorszenie bezpieczeństwa, - budynek nie spełnia aktualnych norm technicznych, bo został wybudowany w zeszłym stuleciu, - deweloper niezwłocznie wstrzymał roboty, - rzeczoznawca, uprawnieni do kontroli inspektorzy od zarządcy - wszyscy stwierdzili, że nie ma zagrożenia. Po co podsycacie jałowy temat? Nieobiektywny Marcin Kruk z GWr napisał półprawdy - a wy go podzielacie? Chcecie zniechęcić ostatnich słuchaczy??? Dla myślących podawajcie bardziej przemyślane treści. A już na pewno chciałbym przeczytać co twierdzi deweloper, zarządca czy inspektor. Nie jakaś tam adwokatka co kasę smaży...
~serto
2019-06-16 23:11:19
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 13
Kto spowodował tąpnięcie ????
~Grzegorz
2019-06-16 18:21:39
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 11
Z tego co pamiętam tąpnięcie to pojęcie z dziedziny mechaniki górotworu, nie budowli.
~ooooo
2019-06-16 09:57:48
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -3
i tak urzednicy z um załatwia sobie umorzenie postępowania - tam są takie układy i układziki że włos siwieje na głowie