Doszło do tąpnięcia. Wrocławska prokuratura zbada sprawę remontu przy Traugutta

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2019-06-16 09:09 | Zmodyfikowano: 2019-06-16 09:16
A|A|A

fot. Joanna Jaros

Prokuratura sprawdzi czy doszło do nieprawidłowości w sprawie remontu kamienicy przy ulicy Traugutta 80a we Wrocławiu, której mieszkańcy na początku maja przeżyli chwilę grozy. Podczas odwiertów w ścianie budynku prowadzonych przez dewelopera, który na sąsiedniej działce buduje mieszkania, doszło do tąpnięcia:


Kamienica od dawna była w bardzo złym stanie. W 2013 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał jej remont, decyzji jednak nie wykonano w całości i to tutaj pełnomocnik lokatorów, mecenas Emilia Mądrecka dopatruje się przestępstwa:


Zarządzająca kamienicą spółka Wrocławskie Mieszkania twierdzi, że brak remontu nie miał wpływu na tąpnięcie, a remont miała zamiar wykonać, tyle że dopiero w tym roku. Zaraz po zdarzeniu ogłoszono przetarg, który w chwili obecne czeka na rozstrzygnięcie.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mieszkańcy Wro
2019-09-03 23:41:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy możemy się dowiedzieć co zrobiła prokuratura? Kogo przesłuchała? Czy ktoś się nie stawił na przesłuchanie? Jakie dokumebty bada? Powołano biegłego? Postawiono komuś zarzuty? Co Pani Mądrecka dalej czyni? Czy coś się zmieniło z budynkiem? Czy mieszkańcy dostali wymarzone mieszkania? Czy budynek się zawalił? Co na to Marcin Kruk - dziennikarz Gazety Wrocławskiej? Czy sensacja przeniesina do PRW z Gazety Wrocławskiej miała wpływ na postrzeganie radia jako wiarygodnego dziennikarstwa? Co na to Redaktor Naczelny? Prosze o odpowiedzi.
~Andrzej
2019-07-10 19:02:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Pani Mądrecka z dziennikarką Jaros - nie mają nic do powiedzenia. Czyli wniosek jest prosty - milcząco przyznają się do robienia fermentu i celowego dmuchania balona, prób wymuszenia wyłączenia z użytkowania budynku!
~Sluchacz
2019-06-25 13:56:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Chodzi o wytworzenie presji aby wylaczyć z uzytkowania budynek aby umorzyc zaleglosci... Pani Madrecka to przemilczy? Czy odpowie?
~Franek
2019-06-25 13:52:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pytam - ilu pyskaczy nie ma umow i zajmuje wbrew prawu mieszkania w tym budynku? Ilu pyskaczy ma zaleglosci w placeniu czynszu? Ilu tych powyzszych reprezentuje prawniczka Madrecka? Z czego wywodzi uprawnienia dla tych krzykaczy?
~Txc
2019-06-17 01:12:56
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jasne, prokuratura zbada. Nie ma czym się zajmować. Biegłego powoła, oględziny przeprowadzi. Wszyscy za to zapłacimy. W imię dmuchania balona....
~Witek
2019-06-17 01:10:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 17
Myślę, że do tąpnięcia doszło w głowie dziennikarki, ktora już nie wie o czym pisać. Brak tematów -brak słuchaczy.
~Konstruktor
2019-06-17 01:00:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 18
Jakie wiercenie w ścianie budynku? Redaktorka nawet nie zadała sobie odrobiny trudu aby napisać prawdę. Wprowadzacie słuchaczy i osoby trzecie w błąd. Po prostu nie jesteście rzetelni. A takiej nieprawdy słuchacze Wam nie wybaczą. Po prostu przestaną słuchać. Nie kopiujcie głupot innych pismaków. Wiercenia dokonywano w ścianie szczelinowej, która jest zabezpieczeniem wykopu, a ściana szczelinowa to nie ściana budynku - to element niezwiązany z budynkiem przy Traugutta 80a.
~Ppp
2019-06-17 00:52:31
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pani Mecenas - Emilia Mądrecka reprezentuje również tych, którzy nie mają tam umów i mieszkają? Im też się należy? Kto im każe tam mieszkać? Pracy jest do wyboru, mieszkanie + do dyspozycji. Ciekawe jaki układ jest z prokuratorem?
~Mieszkaniec
2019-06-17 00:41:25
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
Proste rozumowanie wskazuje na upośledzone działania: - nie było tąpnięcia, - przyrost osiadań o 8 mm nie może spowodować zawalenia budynku, - sprawcą tego zdarzenia był deweloper, - brak odtworzenia tynków na zewnątrz i innych kosmetycznych elementów nie może wpłynąć na pogorszenie bezpieczeństwa, - budynek nie spełnia aktualnych norm technicznych, bo został wybudowany w zeszłym stuleciu, - deweloper niezwłocznie wstrzymał roboty, - rzeczoznawca, uprawnieni do kontroli inspektorzy od zarządcy - wszyscy stwierdzili, że nie ma zagrożenia. Po co podsycacie jałowy temat? Nieobiektywny Marcin Kruk z GWr napisał półprawdy - a wy go podzielacie? Chcecie zniechęcić ostatnich słuchaczy??? Dla myślących podawajcie bardziej przemyślane treści. A już na pewno chciałbym przeczytać co twierdzi deweloper, zarządca czy inspektor. Nie jakaś tam adwokatka co kasę smaży...
~serto
2019-06-16 23:11:19
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 17
Kto spowodował tąpnięcie ????
~Grzegorz
2019-06-16 18:21:39
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 14
Z tego co pamiętam tąpnięcie to pojęcie z dziedziny mechaniki górotworu, nie budowli.
~ooooo
2019-06-16 09:57:48
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -9
i tak urzednicy z um załatwia sobie umorzenie postępowania - tam są takie układy i układziki że włos siwieje na głowie