Zatrzymane dowody rejestracyjne autobusów MPK po kontroli ITD [ZDJĘCIA]

ITD, d | Utworzono: 2019-06-26 13:01 | Zmodyfikowano: 2019-06-26 13:01
A|A|A

(fot. Inspekcja Transportu Drogowego)

Poważne wycieki oleju, awaria układu oczyszczania spalin, brak świateł stop, wyciek płynu z amortyzatora, przewody hamulcowe ocierające o konstrukcję - to lista usterek, które odkryli inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas akcji kontroli autobusów miejskich we Wrocławiu. Inspektorzy zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych.

W sumie sprawdzono 22 autobusy. Inspektorzy weryfikowali stan techniczny pojazdów wykorzystując mobilną stację diagnostyczną.

- Stan techniczny pięciu autobusów wzbudził poważne zastrzeżenia. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne i zakazali dalszej jazdy. Kontrole zakończyły się także wszczęciem trzech postępowań administracyjnych wobec przedsiębiorców i osób zarządzających transportem - informuje ITD.

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada kolejne kontrole miejskich autobusów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2019-07-02 15:44:38
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 3
ponoć KLIMA jest w każdym autobusie . w niedzielę popołudniu na powietrzu leciutko ponad 30 , w autobusie coś koło 50 i wszystkie okna , dachy otwarte . wygląda że KLIMA to takie coś co kiedyś w maluchu miałem - okno z lewej , okno z prawej do dołu i pedał gazu do podłogi .
~logik
2019-06-29 13:54:39
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Z tą poważnością usterek to delikatnie rzecz ujmując mijanie się z prawdą. Usterki usunięto jeszcze tego samego dnia i pojazdy zgłoszono ponownie do eksploatacji i tyle. Ale za to chłopaki z ITD mogli się pochwalić interwencją i zabłysnąć medialnie i w statystykach ;)
~Sutryk ma kota
2019-06-26 20:10:33
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
i zabytkowy tabor.
~Mix
2019-06-26 19:19:23
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trolandia - co do zasady w komentarzach. Glupi to zrozumie. Na strony prw wchodzi z zasady tylko informatyk, sprawdzic czy sie strony wyswietlaja....
~Mieszkaniec
2019-06-26 19:16:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Temat prosty - zaszkodzic nowemu prezesowi.
~wrocławianin
2019-06-26 18:34:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Sutryk zmusza kierowców do jeżdżenia niesprawnymi autobusami. Jakiś czas temu siedząc tuż przy kabinie kierowcy usłyszałem jak kierowca kończący pracy ostrzegł kierowcę zaczynającego pracę, że urządzenie, które tamten zgłaszał tydzień temu jest nadal niesprawne.
~wrocławianin
2019-06-26 18:29:12
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
Co czwarty autobus komunikacji miejskiej we Wrocławiu okazał się niesprawny. To skutek niedoinwestowania komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Sutryk marnuje pieniądze na stadion i kopaczy, a skąpi pieniędzy na bezpieczeństwo pasażerów.
~brawo
2019-06-26 18:01:32
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 3
brawo sutryk - jak zarządzasz spółką miasta ????? właśnie widać !!!!!!
~Słabo!!!!
2019-06-26 17:44:32
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 5
Brawo zarządzający transportem w myśl zasady szefie dam rade szefie będzie taniej szefie jeszcze objeździe szefie i oczywiście Kowalski liczę na was. jest jak jest pasażerowie to bydło po co się martwić ich bezpieczeństwem? Przetarg kryterium oceny ofert cena 100% i jedziesz trumną
~Emeryt
2019-06-26 15:19:03
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Przepracowałem w MPK Wrocław 8 lat. Jestem z wykształcenia oraz z krwi i kości samochodziarzem. Prawdopodobnie zbliża się wymiana osób decyzyjnych w MPK i dlatego jak wcześniej następują akcyjne kontrole prowadzone jak zawsze przez ITD. Żeby poprawić stan techniczny autobusów MPK potrzebna jest rezerwa pojazdów w ilości ok 10% posiadanego taboru aby móc właściwie i zgodnie z procesami technologicznymi wykonać obsługiwania i naprawy bieżące. Zazwyczaj naprawy bieżące odbywają się na zasadzie takiej, że kierowca kończący pracę zgłasza niesprawność po zjeździe np godz.01.00 i autobus wyjeżdża ponownie na trasę z innym kierowcą o godz.03.30 który nie wiedział o niesprawności która została usunięta lub też dokonano naprawy prowizorycznej. Aby pojazd tylko wyjechał za bramę. Z tego co stwierdziła ITD w dalszym ciągu funkcjonuje taki system napraw bieżących i obsługiwań. Pozdrowienia dla Panów Kierowców. Panowie pamiętajcie, że jak dojdzie do nieszczęścia to Pan Prokurator nie pyta przełożonych tylko was bierze na wyciąg. Panowie kierowcy szanujcie się i bądźcie konsekwentni przy sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem z zajezdni. Nikt wam głowy nie urwie jak nie wyjedziecie niesprawnym autobusem. Pozdrawiam i szerokiej drogi.
~fakt
2019-06-26 15:16:12
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czy zdradzicie marki tych autobusów? Czy były pośród nich Polskie marki jak Autosan czy Jelcz?
~Nnnnn
2019-06-26 13:43:18
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 9
Na całe szczęście WITD podlega ministrowi transportu.
~Wrocławianin
2019-06-26 13:39:36
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 7
Co na to kot Wrocek?