Najlepsza w Europie amatorska drużyna piłkarska - nagrodzona

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-07-02 13:55 | Zmodyfikowano: 2019-07-02 13:55
Najlepsza w Europie amatorska drużyna piłkarska - nagrodzona - fot. Elżbieta Osowicz

W drodze do finału mistrzostw Europy amatorów zawodnicy pokonali kilkanaście drużyn, najpierw w eliminacjach krajowych, a potem już na poziomie europejskim.

Jak mówi trener Grzegorz Kowalski w drodze do zwycięstwa nasza reprezentacja rozegrała 12 meczów, ale najtrudniejsze były pojedynki w Polsce:

Wśród zawodników, którzy wywalczyli puchar, był Adam Bońkowski z Nysy Kłodzko:

W finale zawodnicy z Dolnego Śląska pokonali drużynę z Bawarii. To już drugie zwycięstwo naszej reprezentacji w zawodach organizowanych od 7 lat. Dziś w marszałek województwa wręczył im w nagrodę upominki i czek na 10 tysięcy złotych.

Puchar wywalczyła prowadzona przez trenera Grzegorza Kowalskiego reprezentacja Dolnego Śląska w składzie: Jarosław Krawczyk, Grzegorz Borowy, Adrian Niewiadomski, Dawid Pożarycki, Paweł Słonecki, Mateusz Kluzek, Jakub Bohdanowicz, Adam Bońkowski, Marcin Buryło, Mateusz Jaros i Paweł Niemienionek.

UEFA Regions Cup to turniej piłkarski, w którym rywalizują ze sobą przedstawiciele regionów różnych państw, reprezentowanych wyłącznie przez zawodników bez profesjonalnych kontraktów. Impreza, która powszechnie nazywana jest mistrzostwami Europy amatorów w piłce nożnej, rozgrywana jest co 2 lata.