Finał w Waszyngtonie nie dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-08-04 07:50 | Zmodyfikowano: 2019-08-04 07:50

Kubot i Melo źle weszli w mecz. Przegrali pierwszego gema serwisowego do 15 . W kolejnym mogli wyrównać, ale zmarnowali aż trzy breakpointy. Jak skutecznie przełamywać rywali znów pokazali Klaasen i Venus kiedy wyszli na prowadzenie 5:2. Za chwilę przy własnym serwisie po zaledwie 27 minutach zakończyli seta.

Druga partia była o wiele bardziej zacięta i trwała 53 minuty. Oglądaliśmy po jednym przełamaniu z obu stron, aż tenisiści dotarli do stanu 6:6. W tie-breaku Łukasz Kubot i Marcelo Melo ani razu nie zdobyli punktu przy serwisie reprezentanta RPA i Nowej Zelandii. Klaasen i Venus punktowali za to trzykrotnie gdy piłkę do gry wprowadzali Polak i Brazylijczyk i wygrali tie-break 7:2.

W finale przeciwnikami Ravena Klaasena i Michaela Venusa będą Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau.

Wynik meczu 1/2 finału gry podwójnej:

Raven Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 3) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:2, 7:6 (7-2)