ATP Paryż: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-11-04 13:15 | Zmodyfikowano: 2017-11-04 13:16

W pierwszy secie kluczowy był trzeci i czwarty gem. Kubot i Melo najpierw przełamali rywali do 40, a potem wyszli z opresji przy własnym serwisie kiedy przegrywali już 30:40. W ostatni, dziesiątym gemie Polak i Brazylijczyk mieli piłki setowe już od stanu 40:15, ale wykorzystali dopiero trzecią z nich i po 38 minutach wygrali seta 6:4.

Druga partia trwała pięć minut krócej, ale toczyła się według podobnego scenariusza. Łukasz Kubot i Marcelo Melo znów przełamali przeciwników w trzecim gemie - tym razem do 15 - i objęli prowadzenie. W kolejnym gemie po raz kolejny Murray i Soares mogli odwrócić losy meczu, bo prowadzili już 40:15. Mimo to, Polak i Brazylijczyk nie przegrali punkty przy własnym serwisie. W dalszej części spotkania zanotowali natomiast kolejne przełamanie - do 30 w gemie na 5:2. W następnym gemie było już po meczu.

Jamie Murray / Bruno Soares - Łukasz Kubot / Marcelo Melo 4:6, 2:6

W finale Polak i Brazylijczyk zagrają z lepszym w drugim półfinale. Tam Ivan Dodig i Marcel Granollers-Pujol rywalizują z Jean-Julienem Rojerem i Horią Tecau.