Puchar EHF: Metraco Zagłębie - Metalurg Skopje [TRANSMISJA]

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-09-07 07:05
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Metalurg zdobył mistrzowski tytuł po sześciu latach dominacji lokalnego rywala, Vardaru. Zespół po sukcesie do nowego sezonu przystępuje w niemal niezmienionym składzie, składzie opartym głównie na rodzimych zawodniczkach – Jest to młody zespół, gdzie najstarsze zawodniczki mają 23-24 lata. Trzeba jednak pamiętać, że są to zawodniczki z Bałkanów, a co za tym idzie na pewno nie poddadzą się bez walki. Rywalki postawią nam poprzeczkę wysoko i będą walczyć o każdą piłkę – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Liderką zespołu jest Leonida Gicevska, najskuteczniejsza szczypiornistka w ekipie rywalek Metraco Zagłębia Lubin.

Lubinianki solidnie przepracowały okres przygotowawczy i są w pełni gotowe do nowego sezonu. Miedziowe tremowały 2-3 razy dziennie, wzięły także udział w trzech turniejach towarzyskich, mierząc się z wymagającymi rywalami z silnych europejskich lig.

Spotkania z zespołem z Macedonii Północnej zaplanowano na 7 i 8 września w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie – Z pewnością jest to duży atut. Dodatkowo granie przed własna publicznością dodaje nam skrzydeł i zagrzewa do walki – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

Zwycięzca pary MKD WHC Metalurg Skopje – Metraco Zagłębie Lubin w drugiej rundzie Pucharu EHF zmierzy się z norweskim Storhamar.

Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet Miedziowe zainaugurują meczem w Kobierzycach 14 września. Mecz pierwszej kolejki z JKS-em Jarosław, ze względu na spotkania w Pucharze EHF, został przeniesiony na 9 października.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama