Festiwale, festiwale: Galowice, Sokołowsko, Wałbrzych, Wrocław, Zgorzelec (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-09-10 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-09-10 22:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, pomysłodawca Festiwalu Małych Prapremier, którego czwarta edycja rozpoczyna się w niedzielę. Siedem sztuk z całej Polski powalczy o Grand Prix, będą też spektakle towarzyszące i warsztaty.

Stanisław Rybarczyk, Roberto Skolmowski - dyrygent i reżyser - oraz szef Muzeum Powozów w Galowicach Tadeusz Kołacz o Found Sounds Festival. Pierwsza odsłona to festiwal nieznanych oper Stanisława Moniuszki. Zobaczymy je w Galowicach (15.09, w Muzeum Powozów) i we Wrocławiu (18-19.09, Synagoga Pod Białym Bocianem). Jako pierwsi zaprezentujemy też premierową płytę DVD z nagraniem jednego z tych zapomnianych-odzyskanych dzieł, czyli 'Karmaniolem'.

Diana Dąbrowska, szefowa artystyczna festiwalu Hommage a Kieślowski, którego program także w tym roku imponuje. Bogactwo spotkań i seansów sprawia, że do Sokołowska znów warto się wybrać, już w ten weekend.

Przemysław Błaszczak - aktor, reżyser, pedagog, związany z Teatrem Żar, Instytutem Grotowskiego, Studiem Kokyu. Nowy sezon to również okazja do spróbowania siebie w unikatowym treningu pod okiem artysty. Szczegóły w naszej rozmowie.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Goście programu:

> Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, reżyser i śpiewak kolejnej super produkcji, czyli 'Nabucca'. Do zobaczenia w Zgorzelcu. Powiemy też o sezonie muzycznym w Jeleniej Górze.> Iwona Konecka i Dominika Nestorowska z Wrocławskiej Offensywy Teatralnej, organizującej kolejny festiwal teatrów offowych. Od 13 do 15 września we Wrocławiu zapanuje obfitość, szczerość, inwencja, ekspresja i energia, jakich czasem trudno szukać w tzw. teatrach instytucjonalnych.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama