Wrocławianin napisał hymn dla Roberta Kubicy [WIDEO]

Ewa Zając, mk | Utworzono: 2019-10-11 06:23 | Zmodyfikowano: 2019-10-11 06:37
A|A|A

Ponad 120 osób zaangażowanych było w tworzenie "Hymnu dla zwycięzcy" - utworu, który powstał w hołdzie dla Roberta Kubicy. Jego autorem jest wrocławski kompozytor Sławomir Ruczkowski, twórca muzyki filmowej i wielki fan naszego rajdowca.

- Ta muzyka została zainspirowana niesamowitą historią człowieka, który po tragicznym wypadku musiał walczyć o powrót na szczyt - mówi Ruczkowski:


"Hymn dla zwycięzcy"zagrała Orkiestra Symfoniczna z Budapesztu, do utworu powstał też teledysk, który obejrzało już prawie 120 tysięcy osób. 

- Wszystko nagrywaliśmy w Budapeszcie - mówi autor:

W utworze na gitarze zagrał tez Grzegorz Gołkowski, muzyk wrocławskiej grupy Mescalero, zwycięzców Muzycznej Bitwy. 

Więcej o "Hymnie dla zwycięzcy" opowiemy dziś w Magazynie Reporterów. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Marek Kramarz
2019-10-14 09:01:58
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Naruszasz moje dane osobowe , podszywając się pod mój nick. Ty cwelu IP 5.173xxxxxx Policja zajmie się tobą palancie.
~Japa
2019-10-11 14:21:28
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Codziennie setki ludzi po wypadkach usiłują wrócić do normalnego funkcjonowania. Nie stoją za nimi pieniądze, koncerny jak za Kubicą, a wręcz przeciwnie - są skazani na publiczną służbę zdrowia. Jaki to z Kubicy bohater, litości....
~Marek Kramarz
2019-10-11 12:21:39
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 3
Do wowki 54: jesteś gościem racjonalnie myślącym i uznającym fakty, niekoniecznie wygodne. Dzięki za wsparcie.
~Marek Kramarz
2019-10-11 12:01:25
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 2
Chodzilo mi o to , że obajtek / prezes orlenu z namaszczenia pislamu / wywalił na kubicę 100 mln zl williamsowi. Ren wililiams to najslabsza stajnia i ta lokata byla wielką głupotą. Pierwszą głupotą kubicy byl start w jakimś rajdzie wloskim, gdzie się straszliwie poharatał - jego jedna rączka jest wykręcona w drugą stronę. Dletego teraz dla niego to tylko para-formula , na wlasne życzenie.
~Belzebub Szataniasty
2019-10-11 11:06:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
Całkiem sympatyczny utwór, solówka Grześka dodaje mu uroku!
~Ted
2019-10-11 10:45:15
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brawo Panie Slawku, tak trzymać!!
~EJEJEJ
2019-10-11 10:16:51
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 0
pycha? chciwość? nieczystość? ZAZDROŚĆ!!!.......o właśnie ZAZDROŚĆ przemawia za Wami (piszący komentarze powyżej ~Prezesie, ~wowka54 r., ~Marek Kramarz, ~Ja to ja) Ludzie, opanujcie się, wyjdźcie na powietrze. Eot
~Ja to ja
2019-10-11 08:33:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlatego nie tankuję na Orlenie. Generalnie państwowe koncerny, będące często monopolami służą spełnianiu zachcianek polityków. Banki muszą kupować inne banki, elektrownie muszą kupować bankrutujące kopalnie a firmy paliwowe wywalać kasę na „zawodowych” sportowców. A za wszystko my płacimy...
~Marek Kramarz
2019-10-11 08:07:29
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ten Kubica może startować teraz co najwyzej w para-formule. Orlen obajtka wywalil 100 mln zł dla williamsa i wyszło z tego wielkie goowno.
~wowka54 r.
2019-10-11 08:06:19
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kierowcy i personel zespołów F1 odśpiewają roBercikowi na koniec tego sezonu " Przechodniem byłeś między nami" bo obiektywnie na tyle zasługuje.
~Prezesie
2019-10-11 08:04:15
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kiedy Lewizna zostanie usunięta z Anteny ?
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.