Volley Wrocław wraca do Orbity!

MH, materiały prasowe | Utworzono: 2019-10-20 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-10-20 07:21

Wrocławianki zwyciężyły w meczu otwierającym sezon 2019/2020. Grając z Wisłą Warszawa , na ich terenie, wygrały za 3 punkty. Teraz wracają do własnej hali. Ich przeciwnik to trzecia ekipa poprzedniej odsłony rozgrywek o mistrzostwo Polski, czyli Developres SkyRes Rzeszów. Drużyna trenera Stephana Antigi również wygrała swoje pierwsze spotkanie z DPD Legionovią Legionowo.

W zespole z Podkarpacia podczas wakacyjnej przerwy zaszło wiele zmian – ze składu odeszło dziesięć zawodniczek, zmienił się także pierwszy szkoleniowiec. W drużynie została natomiast najlepiej punktująca siatkarka Developresu w minionym sezonie, czyli atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król. To ona zdobyła także najwięcej „oczek” w meczu przeciwko Legionovii.

Wrocławianki będą musiały uważać także na dwie nowe środkowe rzeszowskiego zespołu, reprezentantki Polski – Zuzannę Efimienko-Młotkowską, byłą zawodniczkę wrocławskiej drużyny, oraz Gabrielę Polańską. Są to odpowiednio mistrzyni oraz wicemistrzyni Polski minionego sezonu.

W Volley Wrocław bardzo dobrze spisują się Natalia Murek oraz Kinga Kasprzak. Jednak, podobnie jak w poprzedniej edycji rozgrywek, najlepiej punktującą siatkarką w meczu przeciwko beniaminkowi z Warszawy była Aleksandra Rasińska, która zdobyła nagrodę MVP. Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek między atakującymi obu zespołów.

- Na pewno czekałyśmy na to spotkanie od dawna. Trochę udało nam się poczuć tych emocji podczas Memoriału Agaty Mróz – Olszewskiej, ale gra w sparingach, a gra w Lidze to zupełnie inna historia. Cieszę się, że będziemy mieć szansę na zobaczenie się ze swoimi kibicami i mocno liczymy na ich doping – powiedziała Natalia Murek, przyjmująca Volley Wrocław

Mecz Volley Wrocław z Devlopres SkyRes Rzeszów o godzinie 17.00 we wrocławskiej Hali Orbita.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.