Drugie wyjazdowe zwycięstwo w ekstraklasie koszykarzy z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-02 21:15 | Zmodyfikowano: 2019-11-02 21:15

Obie drużyny przed sobotnim starciem miały identyczny bilans w lidze - 2 zwycięstwa i 3 porażki. Spójnia walczyła o pierwszy sukces w sezonie przed własną publicznością. Wrocławski beniaminek, po niedawnym wyjazdowym triumfie w Starogardzie Gdańskim - o drugą wygraną w delegacji. Miał mu w tym pomóc amerykański rozgrywający Danny Gibson, który w tym tygodniu ponownie został graczem Śląska. Gospodarze liczyli z kolei na Darnella Jacksona, który debiutował w ich szeregach. Punktowy pojedynek nowych graczy na swoją korzyść (8-2) rozstrzygnął Gibson, a w całym meczu także górą byli goście, którzy prowadzili przez większość spotkania.

Zespół Andrzeja Adamka dzięki szybkiej i skutecznej grze zanotował świetne otwarcie, wygrywając inauguracyjną kwartę 27:12. W drugiej obudzili się koszykarze Spójni, których akcje najczęściej kończyli Tomasz Śnieg oraz Raymond Cowels. Śląsk przegrał drugą odsłonę aż 8:20 i z 20-punktowego w pewnym momencie prowadzenia przyjezdnych po dwudziestu minutach został tylko jeden punkt.

Po zmianie stron kontrolę znów przejęli koszykarze z Wrocławia. Rywalom dali się we znaki najskuteczniejsi tego dnia w szeregach WKS-u Joseph oraz Wojciechowski. Dzięki ich rzutom Śląsk znów odskoczył na dwucyfrową różnicę. Nie utrzymał jednak zaliczki do czwartej kwarty, którą rozpoczynał tylko z czteropunktowym zapasem.

Początek ostatniej części meczu to wymiana ciosów z obu stron. Po niespełna minucie, po celnym rzucie Cowelsa, Spójnia objęła pierwsze w tym meczu prowadzenie (61:60). Przełom nastąpił między 35. a 38. minutą. Od stanu 69:69 Śląsk zanotował serię 8-0, do czego przyczyniły się m.in. celne rzuty Kamila Łączyńskiego i Gibsona. Rozgrywającemu reprezentacji Polski ręka nie zadrżała także w najważniejszych momentach spotkania i to właśnie jego skuteczne rzuty wolne przypieczętowały trzecią w sezonie wygraną wrocławian w ekstraklasie.

PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 79:82 (12:27, 22:8, 22:25, 23:22)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 18, Kacper Młynarski 16, Piotr Pamuła 15, Tomasz Śnieg 12, Mateusz Kostrzewski 9, Jokubas Gintvainis 3, Darnell Jackson 2, Adam Brenk 2, Peter Olisemeka 2.

Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 19, Mathieu Wojciechowski 17, Kamil Łączyński 14, Michael Humphrey 9, Andrew Chrabascz 8, Danny Gibson 8, Aleksander Dziewa 5, Michał Gabiński 2, Torin Dorn 0.