Koszykarskie szlagiery dla dolnośląskich drużyn

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-11-03 21:14 | Zmodyfikowano: 2019-11-03 21:16

Ślęza jechała do Gorzowa, gdzie po stronie gospodarzy były nie tylko koszykarskie umiejętności, ale i żywiołowo reagująca publiczność. Wrocławiankom udało się uciszyć kibiców i zatrzymać najlepszą zawodniczkę gospodarzy Kahleahę Copper. Amerykanka, która średnio notuje 26 punktów na mecz do przerwy miała już 25 "oczek", a na tablicy wyników był remis 39:39. Po przerwie Copper zdobyła tylko 3 punkty, a Ślęza zmierzała do zwycięstwa. W trzeciej kwarcie 7 punktów dla Ślęzy zdobyła Britney Jones. Jej trójka z końcówki tej części meczu dała prowadzenie 56:50. W czwartej kwarcie wrocławianki nie oddały już przewagi. Jones zdobyła najwięcej wśród gości 21 punktów. Ana Pocek zanotowała double-double na 12 punktów i 14 zbiórek. Blisko takiego osiągnięcia była Cierra Burdick, która miała 9 punktów, 16 zbiórek, a dodatkowo jeszcze 6 asyst.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)

Punkty dla Eneii: Kahleah Copper 28, Laura Juskaite 11, Annamaria Prezelj 10, Zhosselina Maiga 6, Cheridene Green 4, Wiktoria Keller 4, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Katarzyna Dźwigalska 0, Chloe Jackson 0.

Punkty dla Ślęzy: Britney Jones 21, Ana Pocek 12, Dominika Owczarzak 11, Cierra Burdick 9, Abigail Glomazic 8, Agata Dobrowolska 5, Nevena Jovanovic 5, Patrycja Klatt 0.(PAP)

Wielkich emocji nie było natomiast w Polkowicach. CCC w najlepszym momencie miało 33 punkty więcej od Wisły. Ekipa gospodarzy zdecydowanie wygrała walkę na deskach 39:23. Najwięcej zbiórek wśród zawodniczek z Polkowic - 15 - miała Ana-Maria Filip. Najwięcej punktów po 15 rzuciły Weronika Gajda i Denesha Stallworth. O jeden punkt więcej miała liderka krakowianek - Krystal Vaughn.

CCC Polkowice - Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)

Punkty dla CCC: Denesha Stallworth 15, Weronika Gajda 15, Danielle Robinson 12, Maria Conde 10, Ana-Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Miljana Bojovic 6, Monika Naczk 2, Julia Tyszkiewicz 0, Ewelina Jackowska 0, Patrycja Tomaszewicz 0.

Punkty dla Wisły: Krystal Vaughn 16, Katarzyna Trzeciak 12, Gabija Meskonyte 9, Chloe Wells 3, Magdalena Ziętara 3, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 1, Anna Jakubiuk 0, Bożena Puter 0.