Pogrom w derbach Dolnego Śląska

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-12-02 22:23 | Zmodyfikowano: 2020-12-02 22:43

Pomarańczowe jeszcze przed spotkaniem były ustawiane w roli faworyta meczu. Wszystko przez to, że polkowiczanki wygrały dotychczasowe siedem spotkań w lidze, a w tym samym czasie Ślęza przegrała cztery mecze z rzędu.

Od pierwszej kwarty to gospodynie kontrolowały tempo meczu. Szybko rozpoczęły spotkanie od pięciu punktów przewagi, a potem tę różnicę tylko powiększały. W pewnym momencie prowadziły już dwunastoma oczkami. Wtedy jednak obudziła się Ślęza prowadzona przez Sug Sutton. Ostatecznie wrocławiankom udało się zmniejszyć stratę do siedmiu punktów.

Cała ta praca przepadła już w drugiej kwarcie. To wtedy duet Amerykanki Aaryn Ellenberg-Wiley i Litwinki Kamile Nacickaite zaczął rozmontowywać obronę wrocławianek. Ślęza próbowała odpowiedzieć bardziej agresywną grą w defensywie, ale efektem były jedynie celne rzuty osobiste CCC.

W trzeciej kwarcie CCC starało się już tylko powiększać 16-punktową przewagę. Ślęza starała się jeszcze poderwać do ataku i do zmniejszania strat, ale polkowiczanki szybko odpowiadały równie celnymi rzutami. Dodatkowo w czwartej odsłonie gospodynie jeszcze dołożyły sześć punktów do i tak już okazałej przewagi.

Dla CCC to ósme zwycięstwo z rzędu. Polkowiczanki zajmują drugie miejsce w tabeli, zaraz za również niepokonaną Arką Gdynia. Ślęza na razie jest na siódmym miejscu.

CCC Polkowice – Ślęza Wrocław 89:51 (18:11, 28:19, 27:11, 16:10)

Punkty:

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg-Wiley 20, Kamile Nacickaite 18, Keisha Hampton 13, Dragana Stankovic 13, Klaudia Gertchen 12, Weronika Telenga 8, Sylwia Siemienas 5, Alicja Grabska 0, Patrycja Tomaszewicz 0, Weronika Gajda 0;

Ślęza Wrocław: Alesia Sutton 16, Nikola Dudasova 10, Stephanie Jones 8, Anna Jakubik 6, Nina Dedic 4, Julia Tyszkiewicz 3, Agata Dobrowolska 2, Dominika Poleszak 2, Bożena Puter 0, Anna Jasińska 0.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.