Pewne zwycięstwo koszykarek CCC w Łodzi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-12-22 20:50

Dominacja CCC Polkowice trwała niemal od pierwszej akcji. Remis - 0:0 - utrzymywał się zaledwie przez 54 sekundy. Widzew swoje pierwsze punkty zdobył dopiero po 5 minutach. Wtedy mistrzynie Polski gromiły ekipę gospodarzy 15:1.

Po inauguracyjnej kwarcie koszykarki CCC były lepsze 22:11. Do przerwy "Pomarańczowe" prowadziły 41:31. Po trzech odsłonach było 62:49, a mecz skończył się 17-punktową różnicą. Tyle też wynosiło największe prowadzenie gości w całym spotkaniu.

W dolnośląskiej drużynie aż 6 koszykarek zdobyło 10 lub więcej punktów. Najlepiej spisała się Artemis Spanou, która miała 16 "oczek", a także 8 zbiórek i 4 asysty. Widzewowi nie pomogło nawet 18 punktów Katariny Vucković. CCC zdominowało rywalki w strefie podkoszowej: wygrało zbiórki 45:24, a w punktach w pomalowanych było lepsze 40:18.

CosinusMED Widzew Łódź - CCC Polkowice 60:77 (11:22, 20:19, 18:21, 11:15)

Punkty dla Widzewa: Katarina Vuckovic 18, Taylor Emery 14, Julia Drop 12, Monika Jasnowska 7, Ewelina Gala 5, Klaudia Gertchen 4, Jagoda Bandoch 0, Anna Kudelska 0, Arina Biłocerkiwska 0.

Punkty dla CCC: Artemis Spanou 16, Danielle Robinson 15, Denesha Stallworth 11, Weronika Gajda 10, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 10, Julia Tyszkiewicz 3, Miljana Bojovic 2, Monika Naczk 0.(PAP)