Koszykarki CCC zdobyły Gdynię, Ślęza wygrała w Łodzi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-26 21:13 | Zmodyfikowano: 2017-02-26 21:13

Jako pierwsze na parkiet wybiegły koszykarki z Polkowic. W rywalizacji z Basketem 90 Gdynia przez trzy kwarty wszystko szło zgodnie z planem. CCC w najlepszym momencie miało nawet 17 punktów przewagi, a przed startem decydującej odsłony prowadziło 62:52.

Czwarta kwarta nie była jednak formalnością. Na trzy minuty przed końcem było co prawda 69:65 dla gości, ale wtedy serię zanotowały koszykarki z Gdyni. 5 punktów bez odpowiedzi sprawiło, że na 102 sekundy przed ostatnią syreną to ekipa gospodarzy była minimalnie lepsza. W kolejnych akcjach mylił się i jeden i drugi zespół, aż w samej końcówce piłka trafiła do Jamierry Faulkner. Amerykańska rozgrywają CCC Polkowice stanęła na wysokości zadania i z czterema sekundami na zegarze trafiła rzut z półdystansu. Losy meczu próbowała jeszcze odwrócić Aneta Kotnis, ale jej rzut okazał się niecelny i dolnośląski zespół wyjechał z Gdyni ze zwycięstwem.

Basket 90 Gdynia - CCC Polkowice 70:71 (15:19, 18:24, 19:19, 18:9)

Punkty dla Basketu: Puss 18, Skerović 15, Grigalauskyte 11, Swords 10, Podgórna 8, Kotnis 6 (10 zbiórek), Miłoszewska 2

Punkty dla CCC: W. Musina 14, Faulkner 11, Rezan 10, R. Musina 9, Gala 8, Harrison 6, Stankiewicz 4, Leciejewska 4, Urbaniak 3, Ortiz 2

Bez emocji obyło się natomiast w Łodzi. Ślęza dała koszykarską lekcję młodej drużynie Widzewa. Dość powiedzieć, że jedyny remis w tym meczu był przy stanie 0:0 i trwał dokładnie 13 sekund.

Zawodniczki Arkadiusza Rusina w najlepszym momencie prowadziły 37 punktami. Dolnośląska drużyna nie miała litości kiedy rywalki traciły piłkę. 26 strat Widzewa zostało zamienione przez Ślęzę na aż 32 punkty. Wrocławianki dominowały także pod koszami notując aż 21 punktów po zbiórce w ataku.

Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 50:84 (14:23, 15:19, 9:21, 12:21)

Punkty dla Widzewa: Drop 12, Zapart 11, Pisera 9, Rogers 6, Gertchen 5, Gzinka 5, Ratajczak 2

Punkty dla Ślęzy: Kaczmarczyk 14, Greene 13 (10 zbiórek), Treffers 11, Rymarenko 10, Majewska 8, Sklepowicz 7, Zoll 7, Kastanek 6, Koperwas 6, Skobel 2